İzmir Haberleri

İyi Tasarım İzmir 4 etkinliği ne zaman başlıyor?

Bu yıl dördüncüsü yapılacak, İyi Tasarım İzmir etkinliğinin bu seneki teması “döngü”. Ekolojiden teknolojiye, üretim döngülerinden tasarım ürününün kullanım ömrüne dek uzanan farklı başlıklar altında ele alınacağı döngü teması ile etkinlik boyunca 35 atölye, 17 sergi, 5 söyleşi, 1 sanatçı konuşması, 3 sunum, 4 panel düzenlenecek, 14 film gösterimi yapılacak. Ayrıca, Üniversiteler Tasarım ve Sanat Mezuniyet Projeleri Sergisi‘yle (üTAS), beş farklı üniversitenin, 22 bölümünden öğrencinin katıldığı 62 değerli çalışma İzmir Kültürpark’da görülebilecek.

İYİ TASARIM İZMİR ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA GEÇEN YILLARDA NELER OLMUŞTU?

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen İyi Tasarım İzmir‘in üçüncü senesinde ise tema “Bir Arada” olarak belirlendi.

2018’de üçüncüsü düzenlenen etkinlikler dizisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir’i bir tasarım ve inovasyon kentine dönüştürme yönündeki hedefinin en kapsamlı kamusal programını temsil etti. Sergiler, atölyeler, panel ve söyleşilerden oluşan seri; bir yandan tasarıma ilişkin güncel mesleki ve kuramsal tartışmalar için bir odak oluşturdu, bir yandan da tasarımı kamuoyunun gündeminde daha merkezi bir konuma taşımayı hedefleyerek çıtayı daha da yükseğe çekti.

İlk olarak 2016 yılında yapılan İyi Tasarım İzmir, Çıktı/Output başlığı altında kentin tasarım alanındaki birikimini ortaya çıkarmaya odaklanmıştı. Bir sonraki yıl Alan Açmak/New Spaces temasıyla düzenlenen etkinliklerin hedefinde ise tasarımın görünür kılınıp deneyimlenmesi ve tartışılması için kentte bir alan açmak vardı. 2018 yılının Ekim ve Kasım aylarında düzenlenen İyi Tasarım İzmir 3’ün teması ise ‘’Bir Arada’’ olarak belirlendi.

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen İyi Tasarım İzmir; kentteki tasarımcılar, akademik çevreler ve öğrenciler ile kent dışından katılımcıların bir araya geldiği kaliteli bir paylaşım ve tartışma zemini oluşturarak hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı