İzmir HaberleriPolitika

İYİ Parti Konak Adayı Serter’den seçmene çağrı: Partiye değil adaya oy verin

İYİ Parti Konak Belediye Başkan Adayı Huriye Serter, seçime saatler kala Konak seçmenine seslendi. Farklı, renkli ve samimi bir seçim kampanyası yürüten İYİ Parti Konak Belediye Başkan Adayı Huriye Serter, Konak seçmenine seslenerek, “Partiye ya da adayın ismine oy vermeyin, yüreğinizin sesini dinleyin ve projeleri kıyaslayın. Hangi adayın projeleri daha iyiyse ona oy verin” dedi.

İYİ Parti Konak Belediye Başkan Adayı Huriye Serter, tüm seçmenleri sandığa gitmeye ve demokratik hak ve ödevi olan oy verme işlemine katılmaya çağırdı. Seçimlerin bir demokrasi şöleni olması gerektiğini ifade eden Serter, “Ancak son yıllarda iktidarın Türkiye’yi kutuplaştırma politikası sonucu ülkemiz iki partili bir siyasal yaşama sıkıştı. Uzun yıllardır kimse hizmete, projeye bakmadı, takım tutar gibi partilerine oy verdi. Ancak İYİ Parti bunu kırmak, bu düzeni değiştirmek için doğdu. Konak’ta vatandaşlarımızın iki partiye mahkûm olmadığını tüm Türkiye’ye göstereceğiz” dedi.

Ne billboardlarda, ne duvarlarda

Partisinden, belediye başkanından memnun olmayan büyük bir kesim olduğunu ancak mevcut kutuplaşma siyaseti sonucu istemeden de olsa bir partiyi tercih ederek oy kullanan vatandaşlara bir alternatif yaratmak için çalıştıklarını vurgulayan Serter, “Merkezi iktidarın gücünü arkasına alan ile yerel iktidarın rüzgarını yelkenine doldurmuşların arasında farklı bir seçim çalışması yürüttüm. Ofisim yoktu, seçim karavanı ile gezdim. Konak seçmeni yüzümü ne ateş pahası billboardlarda, ne de kenti kirletme pahasına sprey boyalarla çizilmiş resimlerimle duvarlarda gördü. Beni her an sokakta, pazarda, mahallede canlı canlı karşısında buldu. Konak’ta farklı bir hava estirdiğime inanıyorum, bana gösterilen ilgiden son derece memnunum, bu ilginin karşılığını 5 yıl boyunca canla başla çalışarak ödeyeceğim” diye konuştu.

Proje başlıklarını sıralayan Serter, 1 Nisan sabahı Konak’ın başka bir sabaha uyanacağını söyledi.

Otopark sorununu çözeceğim

Konak’ta temel bir otopark ve trafik sorunu olduğunun altını çizen Serter, yeraltı otoparklarının sayısını arttıracaklarını söyledi.

Kültür ve Tarih Şehri Konak

Kemeraltı, Havralar ve Havra Sokağı’nı düzenleyeceklerini söyleyen Serter, “Altyapı, aydınlatma, güvenlik, danışma ofisleri, yönlendirmeler, işporta çözümleri, inanç turizmi, gece cazibe noktası, tarihi yaşatan organizasyonlar, Kemeraltı gurme ve alışveriş festivali gibi çalışmalara imza atacağız” dedi.

Eşitlikçi ve Paylaşımcı Konak

Ayrımcı olmayan hizmetler sunarak toplumsal cinsiyet eşitliğine özen göstereceklerini vurgulayan Serter, “Konak Belediyesi’nde üst düzey kadın temsiliyetini arttıracağız” dedi.

Konak Gençlerle Güzel

Gençlerin fikirlerini değerlendirmek üzere ‘Yenilikçi Fikirler Bankası’ kuracaklarını söyleyen Serter, yaş gruplarına özel oyun parkları kuracaklarını belirterek, Yaş alan ilçenin büyükleri için 2. Bahar Üniversitesi’ni ve Aktif Yaş Alma Merkezlerini kuracağız dedi.

Engelsiz ve Destekleyen Konak

Engelliler ile ilgili iyileştirmelere belediye binasından başlayacaklarının vurgusunu yapan Serter, “İçinde Down Cafe de olan bir engelsiz yaşam merkezi yaratacağız”, aileler engelli bireylerini buraya gözleri arkada kalmadan günübirlik getirebilecekler” dedi.

Konak için Elele

Konak’ta iş birliği ekosistemini güçlendireceklerinin altını çizen Serter, Mahalle meclisleri oluşturacaklarını söyledi. Her yıl Konak bütçesinin yüzde 5’ini vatandaşlardan gelen projelere ayıracaklarını ifade eden Serter, “Mahalle afet ekipleri oluşturacağız, her mahalleye deprem konteyneri yerleştireceğiz, acil durum toplanma alanlarını yeniden düzenleyeceğiz” diyerek Konak için Konaklılarla elele yürümeye hazırım” dedi.