Gündem

İtalya’da koronavirüsten son 24 saatte 604 kişi hayatını kaybetti!

İtalya'da koronavirüsü salgınından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı günden gğne artmaya devam ediyor. Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, düzenlediği basın toplantısında son 24 saatteki ölüm oranını paylaştı. 

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgını tüm dünyayı tehdit ederken bu salgından en çok etkilenen ülkelerden biri İtalya oldu. İtalya’da koronavirüs salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı günden güne artmaya devam ediyor.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, ülkede 6 haftadır süren Kovid-19 salgınına ilişkin son bilgileri başkentte düzenlediği basın toplantısında paylaştı. Borrelli, koronavirüs vaka sayısının 94 bin 67’ye çıktığını, bu sayıya ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde Kovid-19 bulaşanların toplam sayısının ise 135 bin 586’ya ulaştığını belirtti.

Sivil Savunma Genel Müdürü, dün 22 bin 837 olarak açıklanan iyileşenlerin sayısının bugün 1555’lik artışla 24 bin 392’ye çıktığını kaydetti.

Borrelli, ölü sayısının son 24 saatte 604 kişi daha artarak 17 bin 127’ye yükseldiğini açıkladı.

Yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısında da azalma olduğunu belirten Borrelli, bugün itibarıyla 3 bin 792 kişinin yoğun bakımda tedavi gördüğünü bildirdi.

Sivil Savunma’nın açıkladığı verilerde, günlük yeni vaka sayısındaki ciddi düşüş dikkati çekti.

Borrelli, bugün 880 yeni vaka kaydedildiğini, bunun 10 Mart’tan bu yana ilk kez bu kadar düşük geldiğini ifade etti.

Yüksek Sağlık Enstitüsü’nden Prof. Gianni Rezza da “Bir süredir plato çizen yeni vaka sayısındaki grafik, nihayet bugünkü verilerle düşüşe geçmiş görünüyor.” dedi.

Verilere göre, ülke genelinde bugüne kadar 755 bin 445 kişiye test yapıldı.

Ülkede en çok ölü ve vakanın görüldüğü Lombardiya Bölgesi’nde ise dün 297 olarak kaydedilen ölü sayısı bugün 282’ye geriledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı