GündemSpor

İtalya Serie B’de hakemlik yapan Daniele de Santis, bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti

Serie B'de görev alan Daniele de Santis, dün akşam saatlerinde nişanlısı ile birlikte, kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğradı. Olaydan sonra hastaneye kaldırılan hakem ve nişanlısı kurtarılamadı.

İtalya’da İkinci Futbol Ligi’nde (Serie B) görev alan hakemDaniele de Santis’in dün akşam saatlerinde nişanlısı ile birlikte bıçaklı saldırıya uğradı.

İtalyan basınına yansıyan haberlere göre, güneydeki Lecce kentinde yaşayan 33 yaşındaki hakem de Santis ve 30 yaşındaki nişanlısı Eleonora Manta, evlerinde kimliği belirsiz bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı.

OLAYIN SEBEBİ KİŞİSEL HUSUMET

Bazı görgü tanıklarının ifadesine göre olay dün akşam yerel saatle 21.30 sularında yaşandı. de Santis’in dairesindeki gürültüleri duyan kapı komşusu yaşlı bir çiftin “Acil”i aramasıyla ortaya çıkan olayda, de Santis ve Manta tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yetkililerin ilk incelemesine göre olayın, hayatını kaybeden kurbanlar ile katil arasındaki kişisel husumetten kaynaklanmış olabileceği ifade edildi.

YAŞANAN OLAY BİR TRAJEDİ

La Gazzetta dello Sport’a konuşan İtalyan Hakemler Birliği (AIA) Başkanı Marcello Nicchi, “Çok şaşkınım. Bu bir trajedi. Olaya ilişkin çok az şey biliyoruz. Ailesine ve tüm o bölgedeki meslektaşlarına yakınlığımı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

2017 yılında Serie B klasmanına yükselen de Santis, bugüne kadar 130 futbol müsabakasında görev almıştı.