Sağlık

İstenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün mü? Evde acısız tüylerden kurtulma yöntemleri…

İstenmeyen tüyler hepimizin kurtulmak istediği bir şey peki tüylerimizden sonsuza kadar kurtulmamız mümkün mü? Üstelik acısız. İşte yanıtı…

1 AVUÇ CEVİZ VE SU…

İstenmeyen tüylerimiz için 1 2 avuç cevizin kabuklarını yakıyoruz ve bunu su ile karıştırıp 12 saat bekletiyoruz. Bu bir macun kıvamına gelince tüylerimizin olduğu yere sürüyor ve 30 dakika bekletiyoruz. Bunu günde 3 defa olmak üzere 3 gün boyunca uygularsanız tülerinizden hızlıca kurtulmanız mümkün.

LİMON KÜRÜ

Limon ve tuz karışımı kıl köklerini zayıflatarak tüylerin azalmasına yardımcı olur. Bu kür, kıl köklerine nüfus eder ve kıl köklerinin zayıflamasını sağlar. Limon kürünü ağda yapıldıktan sonra 3-4 saat ağda yapılan bölgede bekletmelisiniz. Ancak kürü uygularken yanma hissetmeniz durumunda hemen yıkamalısınız. Limon kürü için bir adet limon suyunun içine 2 çay kaşığı tuz ilave edin ve iyice karıştırın. Ağda yaptıktan sonra bir pamuk yardımıyla ağda yapılan bölgelere sürünüz. Etkili sonuç almak için bu işlemi her ağda sonrasında düzenli olarak uygulamalısınız. Herhangi bir yanma hissetmezseniz bacaklarda yaklaşık 2 saat bekletebilirsiniz. Ancak kürü yüzünüze uygulayacaksanız 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır.

SOĞAN KÜRÜ İLE DE TÜYLERE SON!

İstenmeyen tüylere karşı etkili olan yöntemlerden bir diğeri de soğan kürüdür. Tüy köklerinin zayıflamasına yardımcı olan soğan kürü, tüylerin uzun süre çıkmasını engeller. Soğan kürü için bir adet soğanı rendeleyerek suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz soğan suyunu ağda yaptıktan sonra bölgeye iyice yediriniz. Soğan kürünü her ağda işleminden sonra uygulayabilirsiniz. Soğan suyunu ağda yaptığınız bölgeye uyguladıktan sonra 1 saat bekletin. Düzenli olarak uygulamanız durumunda daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Soğan kürü tüy köklerinin zayıflamasına yardımcı olur ve tüylerin daha uzun sürede çıkmasına yol açar.

Bir cevap yazın