EkonomiGündem

İstanbulkart’ı olanlara para iadesi yapılacak: İadenizi almayı unutmayın!

İstanbullu vatandaşların elinden düşürmediği İstanbulkart ile ilgili bir duyuru yapıldı. Birçok alanda kullanıma açık olan İstanbulkart ile ilgili kampanya başlatıldığı açıklandı. Kart sahiplerinin yakından takip edip, katılım sağladığı kampanyalara yenileri ekleniyor. İstanbulkart kampanyası kapsamında, katılım sağlayanların kartına para iadesi yapılacak.

İstanbulkart kampanya açıklaması geldi. İstanbulkart kampanyasıyla ilgili yapılan açıklamada, aracını İSPARK’a park edip ödemesini İstanbulkart ile yapanlara 2 geçişe kadar nakit ödeme yapılacak. Buna göre, aracını kampanya dahilindeki Yenikapı İSPARK’a park edip ödemesini İstanbulkart ile yapanlar aynı gün kullanacağı PD1 hatlı otobüste 2 geçişe kadar nakit iade kazanacak. Kampanyanın 31 Mart’a kadar katılım süresi var.

İSTANBULKART KAMPANYA DUYURUSU!

Kampanya sadece Yenikapı Spor ve Kültür Merkezi İSPARK otoparkında ve PD1 otobüs hattı kullanımlarında geçerlidir.

Ulaşım ödemesinin abonmanla ya da ücretsiz yapılması durumunda ödül kazanılmayacaktır.

Kampanyadan faydalanan kullanıcıların nakit iadeleri, İSPARK ödemesinin ardından en geç 2 saat içerisinde otobüs hattında kullanılan İstanbulkart’a yüklenecektir.

Sistemsel gecikmelerden kaynaklı ödül TL yüklemelerinde oluşabilecek aksaklıklarda, BELBİM AŞ müşteri memnuniyeti kapsamında TL ödül yüklemesini en kısa sürede gerçekleştirecektir.

Bir kullanıcı kampanya kapsamında aynı gün maksimum 2 ulaşım geçişi için olmak üzere her gün ödüllendirilebilecektir. Geçerli İSPARK noktasında ödeme öncesinde 1 otobüs geçişi olması durumunda yalnızca 1 otobüs geçişi için ödüllendirme yapılacaktır.

Ödüllendirme yapılabilmesi için İSPARK ödemesi ve İETT geçişlerinin aynı takvim günü içerisinde olması gerekmektedir.

Ödüllendirmenin yapılabilmesi için İSPARK ödemesi ve İETT geçişlerinin aynı TC kimlik numarasına bağlı İstanbulkart veya İstanbulkartlar ile yapılması gerekmektedir.

Kullanıcının otobüs ödemesini dijital İstanbulkart’ı ile yapması durumunda ödül tutarı dijital İstanbulkart’ına yüklenecektir.

Kullanıcının otobüs geçişini fiziksel İstanbulkart’ı ile yapması durumunda ödül tutarı kartına talimat olarak yüklenecektir. Talimat olarak yüklenen ödül TL, İstanbulkart Mobil üzerinden NFC yoluyla, herhangi bir yükleme noktasında veya otobüs duraklarında yer alan talimat yükleme noktalarında ve otobüslerdeki geçiş cihazlarına İstanbulkart dokundurularak tanımlanabilir.

Kazanılan ödülün nakit karşılığı talep edilemez.

Kampanyadan faydalanabilmek için kampanyaya katılmadan önce İstanbulkart’ın kişiselleştirilmiş olması ve açık rıza tercihlerinin açık olması gereklidir.

Kişiselleştirme işlemini yapmak, açık rıza ve ticari elektronik ileti izinlerini en kolay şekilde düzenlemek için bit.ly/istanbulkart_mobil adresinden İstanbulkart Mobil’i indirebilirsiniz.

Açık rıza izinleri profil sayfasından düzenlenebilir.