EkonomiGündem

İstanbulkart’ı olan vatandaşlara nakit para iadesi yapılacak: Duyuru yapıldı!

İstanbullu vatandaşların elinden düşürmediği İstanbulkart ile ilgili bir açıklama yapıldı. İstanbulkart sahiplerine özel bir kampanya duyurusu geldi. Kampanyaya katılım sağlayan vatandaşlara para iadesi yapılacak. Kampanyanın katılım koşulları ve kampanyaya son katılım tarihi duyuruldu.

İstanbulkart neredeyse her alanda kullanıma sahip. Toplu ulaşımdan, markete ve otoparka birçok alanda kullanılan İstanbulkart ile ilgili kampanya düzenlendi. Alınan kampanya bilgilerine göre, aracını İSPARK’a park edip, ödemeyi İstanbulkart ile yapanlara 2 geçişe kadar nakit verilecek. Buna göre, aynı gün kullanacağın PD1 hatlı otobüste 2 geçişe kadar nakit iade kazanılacak. Kampanya, yıl sonuna kadar geçerli olacak.

İSTANBULKART KAMPANYA DETAYLARI;

Kampanya sadece Yenikapı Spor ve Kültür Merkezi İSPARK otoparkında ve PD1 otobüs hattı kullanımlarında geçerlidir.

Ulaşım ödemesinin abonmanla ya da ücretsiz yapılması durumunda ödül kazanılmayacaktır.

Kampanyadan faydalanan kullanıcıların nakit iadeleri, İSPARK ödemesinin ardından en geç 2 saat içerisinde otobüs hattında kullanılan İstanbulkart’a yüklenecektir.

Sistemsel gecikmelerden kaynaklı ödül TL yüklemelerinde oluşabilecek aksaklıklarda, BELBİM AŞ müşteri memnuniyeti kapsamında TL ödül yüklemesini en kısa sürede gerçekleştirecektir.

Bir kullanıcı kampanya kapsamında aynı gün maksimum 2 ulaşım geçişi için olmak üzere her gün ödüllendirilebilecektir. Geçerli İSPARK noktasında ödeme öncesinde 1 otobüs geçişi olması durumunda yalnızca 1 otobüs geçişi için ödüllendirme yapılacaktır.

Ödüllendirme yapılabilmesi için İSPARK ödemesi ve İETT geçişlerinin aynı takvim günü içerisinde olması gerekmektedir.

Ödüllendirmenin yapılabilmesi için İSPARK ödemesi ve İETT geçişlerinin aynı TC kimlik numarasına bağlı İstanbulkart veya İstanbulkartlar ile yapılması gerekmektedir.

Kullanıcının otobüs ödemesini dijital İstanbulkart’ı ile yapması durumunda ödül tutarı dijital İstanbulkart’ına yüklenecektir.

Kullanıcının otobüs geçişini fiziksel İstanbulkart’ı ile yapması durumunda ödül tutarı kartına talimat olarak yüklenecektir. Talimat olarak yüklenen ödül TL, İstanbulkart Mobil üzerinden NFC yoluyla, herhangi bir yükleme noktasında veya otobüs duraklarında yer alan talimat yükleme noktalarında ve otobüslerdeki geçiş cihazlarına İstanbulkart dokundurularak tanımlanabilir.

Kazanılan ödülün nakit karşılığı talep edilemez.

Kampanyadan faydalanabilmek için kampanyaya katılmadan önce İstanbulkart’ın kişiselleştirilmiş olması ve açık rıza tercihlerinin açık olması gereklidir.

Kişiselleştirme işlemini yapmak, açık rıza ve ticari elektronik ileti izinlerini en kolay şekilde düzenlemek için bit.ly/istanbulkart_mobil adresinden İstanbulkart Mobil’i indirebilirsiniz.

Açık rıza izinleri profil sayfasından düzenlenebilir.

Ödüllendirme bilgisi İstanbulkart Mobil kullanıcılarına push bildirimi ya da SMS olarak yapılacaktır.