EkonomiGündem

İstanbulkart sahiplerine yüzde 50 indirim yapılacak!

İstanbulkart sahiplerine bir duyuru yapıldı. İstanbullu vatandaşların neredeyse her alanda kullanabildiği İstanbulkart ile ilgili kampanya açıklaması geldi. İstanbulkart kullananlar İSPARK’ta yüzde 50 indirimden yararlanabilecek.

İstanbulkart kampanyaları dikkat çekiyor. Toplu ulaşımdan markete geniş bir kullanım alanı olan İstanbulkart ile ilgili bir kampanya duyuruldu. Yapılan kampanya açıklamasına göre, belirli İSPARK P+D otoparklarında aracını park edip, İstanbulkart ile toplu taşımaya devam edenlere otopark ücretinin yüzde 50’si indirimli olacak.

İNDİRİMİN GEÇERLİ OLDUĞU OTOPARKLAR;

Yenikapı Spor ve Kültür Merkezi PD Açık Otoparkı (Fatih)

Feshane PD Açık Otoparkı (Eyüpsultan)

Merter Metro PD Açık Otoparkı (Güngören)

Büyükçekmece Metrobüs Durağı Yanı PD Zemin Altı Otoparkı

Çekmeköy Metro PD Zemin Altı Otoparkı

Soğanlık Metro PD Açık Otoparkı (Kartal)

Kirazlı Metro Durağı PD Açık Otoparkı (Bağcılar)

İSTANBULKART KAMPANYASI DETAYLARI;

Kampanya hakkında şöyle denildi;

Kampanyaya katılabilmek için araç plakasının İstanbulkart Mobil’deki (https://bit.ly/-ParkD) Bilgilerim’’ kısmına eklenmiş olması gerekmektedir.

Bilgilerim kısmına plaka eklerken onaylanan Plaka Ekleme Açık Rızasının kampanya süresince onaylı olması gerekmektedir. Onayı kapatmış kullanıcılar kampa)nyadan faydalanamayacaktır.

Kampanyadan faydalanabilmek için otopark ödeme tercihinin İstanbulkart olarak seçilmesi ve ödemenin de İstanbulkart ile yapılması gerekmektedir.

Ulaşım geçişi yapan kullanıcı ile plakanın ekli olduğu kullanıcı aynı kişi olmalıdır.

Otopark ödemesinde %50 oranında anında indirim yapılacaktır.

Park edilen saat ile otopark ödemesinin yapıldığı saat arasında 24 saatten uzun bir süre geçmemiş olması gerekmektedir. Koşulun sağlanması durumunda toplu taşıma kullanımı aracın park saatinden sonra olmalıdır

Kampanya seçili İSPARK P+D otoparklarında geçerlidir. (Yenikapı Spor ve Kültür Merkezi Otoparkı, Feshane P+D Açık Otoparkı, Merter Metro P+D Otoparkı, Kirazlı Metro Durağı P+D Otoparkı, Büyükçekmece Metrobüs Durağı Yanı Zemin Altı Otoparkı, Soğanlık Metro Açık Otoparkı, Çekmeköy Metro Zeminaltı P+D Otoparkı)

Kampanyadan faydalanabilmek için kampanyaya katılmadan önce açık rıza tercihlerinin açık olması ve en az bir ticari elektronik ileti izninin verilmiş olması gereklidir.

Açık rıza ve ticari elektronik ileti izinleri İstanbulkart Mobil’den ya da https://bireysel.istanbulkart.istanbul adresindeki profil sayfasından düzenlenebilir.

Plaka ekleme açık rızası İstanbulkart Mobil’den izinlerim kısmından düzenlenebilir.

Kişiselleştirme işlemini yapmak, açık rıza ve ticari elektronik ileti izinlerini en kolay şekilde düzenlemek için bit.ly/istanbulkart_mobil adresinden İstanbulkart Mobil’i indirebilirsiniz.