EkonomiGündem

İstanbulkart ile otoparklarda yüzde 50 indirim olacak!

İstanbulkart’ı olan herkesin katılım sağlayabileceği bir kampanya duyuruldu. İstanbullu vatandaşların elinden düşürmediği İstanbulkart ile ilgili kampanyalar dikkat çekmeye devam ediyor. Kart sahipleri kampanyalar sayesinde avantajlardan yararlanıyor.

İstanbulkart kampanyası açıklandı. Otoparklarda yüzde 50 indirim sağlanacak. İstanbulkart ile ilgili yapılan kampanya açıklamasında,  belirli İSPARK P+D otoparklarında aracını park edip, İstanbulkart ile toplu taşımaya devam edenlere otopark ücretinin yüzde 50’si indirimli olacak.

İNDİRİMİN GEÇERLİ OLDUĞU OTOPARKLAR;

Yenikapı Spor ve Kültür Merkezi PD Açık Otoparkı (Fatih)

Feshane PD Açık Otoparkı (Eyüpsultan)

Merter Metro PD Açık Otoparkı (Güngören)

Büyükçekmece Metrobüs Durağı Yanı PD Zemin Altı Otoparkı

Çekmeköy Metro PD Zemin Altı Otoparkı

Soğanlık Metro PD Açık Otoparkı (Kartal)

Kirazlı Metro Durağı PD Açık Otoparkı (Bağcılar)

İSTANBULKART SAHİPLERİNE KAMPANYA DUYURULDU

Kampanya hakkında şöyle denildi;

Kampanyaya katılabilmek için araç plakasının İstanbulkart Mobil’deki (https://bit.ly/-ParkD) Bilgilerim’’ kısmına eklenmiş olması gerekmektedir.

Bilgilerim kısmına plaka eklerken onaylanan Plaka Ekleme Açık Rızasının kampanya süresince onaylı olması gerekmektedir. Onayı kapatmış kullanıcılar kampa)nyadan faydalanamayacaktır.

Kampanyadan faydalanabilmek için otopark ödeme tercihinin İstanbulkart olarak seçilmesi ve ödemenin de İstanbulkart ile yapılması gerekmektedir.

Ulaşım geçişi yapan kullanıcı ile plakanın ekli olduğu kullanıcı aynı kişi olmalıdır.

Otopark ödemesinde %50 oranında anında indirim yapılacaktır.

Park edilen saat ile otopark ödemesinin yapıldığı saat arasında 24 saatten uzun bir süre geçmemiş olması gerekmektedir. Koşulun sağlanması durumunda toplu taşıma kullanımı aracın park saatinden sonra olmalıdır

Kampanya seçili İSPARK P+D otoparklarında geçerlidir. (Yenikapı Spor ve Kültür Merkezi Otoparkı, Feshane P+D Açık Otoparkı, Merter Metro P+D Otoparkı, Kirazlı Metro Durağı P+D Otoparkı, Büyükçekmece Metrobüs Durağı Yanı Zemin Altı Otoparkı, Soğanlık Metro Açık Otoparkı, Çekmeköy Metro Zeminaltı P+D Otoparkı)

Kampanyadan faydalanabilmek için kampanyaya katılmadan önce açık rıza tercihlerinin açık olması ve en az bir ticari elektronik ileti izninin verilmiş olması gereklidir.

Açık rıza ve ticari elektronik ileti izinleri İstanbulkart Mobil’den ya da https://bireysel.istanbulkart.istanbul adresindeki profil sayfasından düzenlenebilir.

Plaka ekleme açık rızası İstanbulkart Mobil’den izinlerim kısmından düzenlenebilir.

Kişiselleştirme işlemini yapmak, açık rıza ve ticari elektronik ileti izinlerini en kolay şekilde düzenlemek için bit.ly/istanbulkart_mobil adresinden İstanbulkart Mobil’i indirebilirsiniz.