İzmir Haberleri

İstanbul’dan İzmir’e sahte içki sevkiyatı!

5 ton sahte içkiyi İstanbul'dan İzmir'e 'dezenfektan' yazan kolilerle getirmişler.

İzmir’de son günlerde artan sahte içki zehirlenmelerine bağlı ölümlerin ardından emniyet güçleri geniş çaplı soruşturmaya başladı. Kaçakçılar da emniyet güçlerin sıkı denetiminden kaçmak için binbir türlü yol buluyor. Çiğli’de bir depoya düzenlenen baskında 5 ton sahte içki ele geçirildi. Kaçakçıların 5 ton sahte içkiyi İstanbul’dan İzmir’e, üzerinde ‘dezenfektan’ yazılı koliler ile getirildiği ortaya çıktı.

5 LİTRELİK BİDONLAR İÇİNDE 5 TON SAHTE İÇKİ

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri, sahte içki ile mücadele kapsamında, İzmir’de sahte etil alkol dağıtımı yapan bir şüpheliyi tespit etti. Polis ekipleri, takibe aldıkları H.G.’nin Çiğli ilçesindeki bir depoya girdiğini saptadı. Bunun üzerine, depoya baskın yapıldı. Depo ile bir araçta yapılan aramada 5 litrelik bidonlar içinde 5 ton etil alkol ele geçirildi. Depoda çok sayıda aroma, etiket ve bidon kapağı da bulundu. 5 ton etil alkol ile diğer malzemelere el konuldu.

İZMİR’DE SAHTE İÇKİ DAĞITIMINDA KİLİT ROL OYNAYAN ŞAHIS YAKALANDI!

Baskında sahte içkinin İzmir’de dağıtımında kilit rol üstlendiği saptanan H.G., gözaltına alındı. Sorgusunda aracıyla sahte içkileri dağıttığı belirlenen H.G., sevk edildiği adliyede, operasyon kapsamında gözaltına alınan 9 şüpheliyle birlikte tutuklandı.

DEZENFEKTEN YAZILI KOLİLERLE GETİRİLDİLER

Operasyonla ilgili soruşturma devam ederken, sahte etil alkolün İstanbul’da üretildiğini, kamyonla üzerinde ‘dezenfektan’ yazan koliler ile İzmir’e getirildiğini, şüphelilerin polis kontrollerinden kaçmak için bu yönteme başvurdukları tespit edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu