Gündem

İstanbul’daki Patlamada Can Kaybı Sayısı Arttı ! Valilik Açıklama Yaptı

İstanbul Başakşehir'de koy yıkama atölyesinin kazan dairesinde bir patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre bir kişi hayatını kaybetmişti ancak daha sonra can kaybı sayısının 2 olduğu açıklandı. Patlama hakkında İstanbul Valiliği tarafından da bir açıklama yapıldı.

Başakşehir Kayabaşı Mahallesinde bulunan bir kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde patlama meydana gelmiş ve 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti. Ancak yeni gelen haberlere göre patlamada can kaybı sayısı 2 oldu. Meydana gelen patlamadan dolayı atölye içindeki bazı yapılarda göçük oluştu.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Durumun haber verilmesi üzerine, olay yerine itfaiye, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi. Patlama nedeniyle hayatını kaybeden 2 işçinin cenazesi göçük altından çıkarılarak morga götürüldü. Ayrıca patlama anında çıkan yangın da itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Meydana gelen patlama hakkında İstanbul Valiliğinden açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinden (GAMER) alınan ilk bilgilere göre, Başakşehir ilçemiz Kayabaşı Mahallesi’nde bulunan bir kot yıkama atölyesinin kazan dairesinde henüz bilinmeyen bir sebeple saat 11.10’da patlama meydana gelmiştir. Olay yerinde yapılan ilk tespitlere göre 2 çalışan hayatını kaybetmiştir. Olaya müdahale eden itfaiye ve AFAD arama kurtarma ekipleri, çalışmalarına devam etmektedir.”

Etiketler

İlgili Makaleler