Gündem

İstanbul’da Yaşayanlar Dikkat ! 1 Ay Boyunca Kapalı Olacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından çok önemli bir karar alındı. Bu bağlamda Haliç Köprüsünde yapılacak olan derz yenileme çalışması nedeniyle köprünün bu çalışma süresince 1 ay boyunca bazı şeritlerinin trafiğe kapatılacağı belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından alınana bir karar doğrultusunda Haliç Köprüsünde derz yenileme çalışması yapılacak. Bu çalışmalardan dolayı 18 Temmuz ile 18 Ağustos arasında bazı şeritler trafiğe kapalı olacak.

İBB’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Konu ile ilgili olarak İBB tarafından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada yürütülecek çalışmalar kapsamında bazı alanların trafiğe geçici olarak kapatılacağı ifade edildi. Ayrıca açıklamada trafiğin aksamaması için yeni şeritlerin belirlendiği vurgulandı.

Ulaşım Trafik Komisyonu (UTK) kararına göre, 15 Temmuz -30 Ağustos’ta yapılabilecek çalışma, Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 18 Temmuz ile 18 Ağustos tarihleri arasında 4 aşamalı gerçekleştirilecek.

Birinci aşamada 7 gün boyunca köprünün Okmeydanı-Edirnekapı istikametinde 2 şeritli yolun sağ şeridi kapatılacak. Ayrıca ikinci aşamada aynı yolun sol şeridi yine 7 gün boyunca kapalı olacak.

Açıklamaya göre üçüncü aşamada Edirnekapı-Okmeydanı istikametinde 3 şeritli yolun sağ tarafındaki 1,5 şeridi, ikinci aşamayı takiben 7 gün boyunca kapatılacak. Dördüncü aşamada ise aynı yolun sol tarafındaki 1,5 şeridi, yine 7 gün boyunca kapalı kalacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu