Ekonomi

İstanbul’da ücretsiz olacak: Bugünden itibaren 100 gün boyunca saat 11.00’e kadar ücretsiz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından duyuru yapıldı. Bugünden itibaren 100 gün boyunca ücretsiz olacağı bildirildi. İBB tarafından yapılan açıklamada, 4 müze bugün itibariyle 100 gün boyunca saat 11.00’e kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek.

İstanbul’da 4 müze 100 gün boyunca ücretsiz ziyaret edilecek. Buna göre, Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak yerli ziyaretçiler Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni sabah 11.00’e kadar ücretsiz ziyaret edebilecekler.

BUGÜNDEN İTİBAREN BAŞLADI

Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak hazırlanan “müze girişi kampanyası” kapsamında yerli ziyaretçiler 2 Ekim itibarıyla 100 gün boyunca Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni sabah 11.00’e kadar ücretsiz ziyaret edebilecekler.

KOD ALINMASI GEREKİYOR

Tarihinin en kapsamlı restorasyonuyla koruma altına alınan Yerebatan Sarnıcı; tarihin teknoloji ve sanatla buluştuğu 1600 yıllık Şerefiye Sarnıcı; ziyaretçilerine İstanbul’un Fethi’ni yeniden yaşatan aynı zamanda dünyanın ilk tam panoramik müzesi unvanına sahip Panorama 1453 Tarih Müzesi ile Türkiye’den ve Osmanlı coğrafyasından eserlerin minyatürlerinin sergilendiği Miniatürk’te geçerli olacak kampanyadan yararlanmak için Radar İstanbul üzerinden alınan kodun girişte gösterilmesi gerekiyor.