Gündem

İstanbul’da trafiğe çıkan tüm sürücüler dikkat: Hız sınırı kararı!

İstanbul’da trafiğe çıkan tüm sürücüleri yakından ilgilendiren bir karar alındı. stanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında, hız sınırı kararı alındı. İstanbul’da 8 tünelde hız sınırı sabitlendi.

HIZ SINIRI KARARI

İstanbul’da 8 tüneldeki hız sınırına ilişkin bir gelişme yaşandı. UKOME toplantısı, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce’nin başkanlığında Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Toplantıda, İstanbul’daki bazı tünellerde hız limitlerinin belirlenmesi teklifi görüşüldü. Teklifte, kentteki bazı tünellerde otomobiller ve diğer araçlar için hız limitlerinin farklı olduğu, bu durumun sürücüler nezdinde karışıklığa mahal verdiği ve şikayetlerin yaşandığı belirtildi.

TÜM ARAÇLAR İÇİN SABİTLENDİ

Tünellerde tek tip hız limitinin belirlenmesinin sürücüler nezdinde bu karışıklığı ortadan kaldıracağı vurgulanan teklifte, bütün araçlar için Vecdi Diker Tüneli ve Halis Ulukurt Tüneli için hız limiti saatte 80 kilometre, Bomonti-Dolmabahçe Tüneli, Kağıthane-Piyalepaşa Tüneli, Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli, Kasımpaşa-Hasköy Tüneli ve Çamlıca-Libadiye Tüneli için saatte 70 kilometre, Çamlıca-Libadiye Bağlantı Tüneli için saatte 50 kilometre olması önerildi.