EkonomiGündem

İstanbul’da toplu ulaşımda kredi ya da banka kartı kullananlar dikkat: Flaş karar! Artık 20 TL ödenecek

İstanbul’da alınan karar duyuruldu. Toplu ulaşım ücretlerine ilişkin bir karar alındı. Kentte, İstanbulkart’ı olmayanların kredi ya da banka kartıyla temassız ödeme yapmasıyla alınan fiyat farkı tepki çekmişti. Bunun ardından toplu ulaşımda kredi ya da banka kartıyla ödemede indirim yapıldı.

İstanbul’da toplu ulaşımda banka ya da kredi kartıyla yapılan ödemelerde yüzde 33.3 oranında indirim yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), toplu ulaşım ücretleriyle ilgili kararını verdi.

ÜCRETLERLE İLGİLİ DÜZENLEME YAPILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) ekim ayı toplantısı Bakırköy’deki 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce’nin yönettiği oturumda toplu ulaşımda açık çevrim kartlarının ve sınırlı kullanım biletlerinin ücretleri ile ilgili düzenleme yapıldı.

İNDİRİM YAPILDI

Toplu ulaşımda İstanbulkart’ı olmayanların kullandığı kredi kartı ve banka kartlarıyla yapılan temassız ödemelerde fiyat farkı alınması tepkilere neden olmuştu. Yeni düzenlemede yüzde 33.3 oranında indirime gidildi. 30 TL olan tek geçişlik bilet ücreti 20 TL, 50 TL olan iki geçişlik ücret 38 TL’ye, 80 liralık üç geçişlik bilet 60 TL’ye indirildi. Marmaray’da da 80 TL olan tek geçişlik ücret 60 TL’ye düşürüldü.