Gündem

İstanbul’da engelli genci darp etti!

İstanbul Avcılar'da utanç verici bir olay yaşandı. Yüzde 76 engelli olan Taha Alper Behrem isimli genç iddialara göre M.O. isimli şahıs kız arkadaşına "şit" dediği için darp ederek hastanelik etti. Taha Alper Behrem isimli genç hastaneye kaldırılırken M.O. isimli şahıs ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. İşte detaylar...

Avcılar’da 8 Mart tarihinde saat 14.30 sıralarında Taha Alper Behrem isimli yüzde 76 engelli genç, Cihangir Mahallesi Sefer Sokak’ta teyzesinin evinin önünde beklerken M.O. isimli şahıs kız arkadaşı ile otomobille ilerlerken kendilerine seslenen engelli genci, kız arkadaşına laf ettiğini öne sürerek darp etmeye başladı.

DAKİKALARCA DARP ETTİ
Görgü tanıklarının ifadesine göre şüpheli, Alper Behrem’i dakikalarca darp etti. Engelli gencin yüzünde, boynunda ve vücudunda yaralar oluştu. Çevredekilerin müdahale etmesi üzerine şüpheli ve kız arkadaşı geldikleri otomobile binerek olay yerinden uzaklaştı.

SERBEST BIRAKILDI
Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Darp edilen engelli genç hastaneye kaldırıldı. Behrem Ailesi darp raporu alarak çocuklarını darp edenlerden şikâyetçi oldu. Şikâyet üzerine ifadesi alınan şüpheli M.O. emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

“BEN ENGELLİYİM DEDİM”
Yaşadığı olayı anlatan Taha Alper Behrem, “Boğazımı sıktı. Sonra beni dövdü. Boynumda izler var. Döverken beni demirlere vurdu. Ona, ben engelliyim dedim. Başka ne diyebilirim ki” dedi.

GENCİN ANNESİ İSYAN ETTİ
Darp edilen Taha Alper Behrem’in annesi Zeliha Yıldırım, da olayla ilgili olarak “Alper teyzesinin kapısına geliyor. O arada ne olduğunu bilemiyoruz. Öğreniyorum ki çocuğumu yaklaşık iki buçuk metrelik merdivenlerde tekme atarak bahçeye fırlatıyor. İnip boğazını sıkıyor. Daha sonrasında tekme ve yumruk atarak yavrumu gözlerine, yüzüne vuruyor. Oğlum ‘abi ben engelliyim vurma bana diyor’. Kendini ancak böyle savunabiliyor. Çünkü karşılık vermesini bilmiyor. Devamında çocuğumu giriş katının demirlerine vuruyor. Etrafındakiler bırak o çocuk engelli dediğinde ‘bana ne engelliyse engelli’ diyor. Tamamen öldürme kastıyla oğlumu mahvediyor. İfadelerinde kız arkadaşıma tacizde bulundu demişler. Kız arkadaşına ‘şit’ demiş. Sebebi bu. Ben böyle dediğine de inanmıyorum. Benim oğlum herkese selam verir kendi kendine konuşur.” diye konuştu.