Gündem

İstanbul-Ankara yolunu kullanacak sürücüler dikkat: Geçiş yasak olacak!

İstanbul-Ankara yolunu kullanacak sürücüleri ilgilendiren bir açıklama yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından önemli bir duyuru geldi. Yapılan açıklamada, 25 Eylül’den itibaren girişler yasak olacak.

İstanbul-Ankara arasında arasında seyahat edecekleri yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. İstanbul-Ankara arasında ulaşım sağlayan Anadolu Otoyolu’nun Bolu Dağı geçişinde, Kaynaşlı-Abant kavşakları arasında 46 gün süreyle onarım çalışması yapılacak. Bu nedenle 46 gün boyunca Ankara istikametindeki trafik, D-100 devlet yolu üzerinden sağlanacaktır.

TRAFİĞE KAPALI OLACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Kaynaşlı-Abant Kavşakları arasında kalan 23 km’lik kesim (Bolu Tüneli dahil); tünel portallerinin çelik konstrüksiyon olarak Kaynaşlı yönünde uzatılması ve 3 adet viyadükte 5 adet derz değişimi yapılması amacıyla 25 Eylül 2023 Saat 08.00’dan 09 Kasım 2023 Saat 17.00’a kadar 46 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

Bu süre boyunca söz konusu kesimde Ankara istikametindeki trafik, D-100 devlet yolu üzerinden sağlanacaktır. Otoyolun İstanbul istikameti, trafiğe hizmet vermeye devam edecek.