Gündem

İsrail’de koronavirüse kök hücre tedavisi!

İsrail'in yerel basınından alınan bilgilere göre durumları ağı olan koronavirüsü hastaları kök hücre tedavisi yöntemi ile iyileşti. İsrail Sağlık Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre de koronavirüsünden dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 79'a çıkarken 864 kişi de iyileşti.

İsrail yerel basınından alınan bilgilere göre koronavirüse yakalanan böbrek veya solunum yetmezliği yaşayan 6 ağırdan güzel haber geldi. Koronavirüse yakalanan hastalar kök hücre tedavisi sayesinde iyileşti.

ÖZEL İŞLEMLERDEN GEÇİRİLDİ

Yerel basında yer alan haberde, İsrail’deki Pluristem firmasının 3 ayrı sağlık merkezinde plasentadan aldığı kök hücreleri laboratuvar ortamında özel işlemlerden geçirdi. Sonra ölüm riski yüksek 6 Covid-19 hastasına enjekte ettiği belirtildi.

Kök hücre araştırmalarıyla tanınan Pluristem’in uyguladığı bir haftalık tedavi sonucu böbrek veya solunum yetmezliği de bulunan hastaların tamamının Covid-19’u yenmeyi başardığı ifade edildi.

Uygulanan tedavi sayesinde 4 hastanın solunum değerlerinde de Covid-19’a yakalanmadan önceki döneme oranla iyileşme gözlendiği aktarıldı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler