İzmir Haberleri

Isparta’da İzmir’e kaçmışlardı! İfadeleri ortaya çıktı

Isparta'daki evlerinden 5 gün önce çıkan ve bir daha geri dönmeleyen lise öğrencisi 3 kız arkadaş İzmir'de bulunmuştu. 3 lise öğrencisi ailelerine teslim edilirken verdikleri ifade ortaya çıktı. Kızların evden macera için kaçtıkları öğrenildi. İşte detaylar...

Isparta’daki evlerinden çıkan lise öğrencisi 3 kız arkadaş 5 gündür aileleri tarafından aranıyordu. İzmir’in Konak ilçesinde bulunan 3 lie öğrencisi emniyete götürülüp ailelerine teslim edildi.

İFADELERİ ORTAYA ÇIKTI
Lise öğrencilerinin ifadelerinde macera için evden kaçtıklarını söyledikleri öğrenildi. Kızların palyaço kılığında vatandaşlarla fotoğraf çektirip, bu sayede maddi kazanç sağlama planlarının olduğunu söyledikleri de ifadelerde yer aldı.

TİTİZLİKLE İNCELENDİ
20 Şubat tarihinde Isparta’daki evlerinden çıkan Tuana Y. (16), Gülizar S. (16) ve Buse A. (16), ailelerinin kayıp başvurusunun ardından 5 gündür aranıyordu. İzlerine en son Denizli’de rastlanan 3 lise öğrencisinin İzmir’de olabileceği ihbarlarının ardından İzmir polisi harekete geçti. 3 kız için güvenlik kameraları detaylı olarak taranırken, gelen ihbarlar da polis tarafından titizlikle incelendi.

Kayıp olan 3 kız çocuğu dün İzmir’in Konak ilçesinde bulundu. Tuana Y., Gülizar S. ve Buse A., Çocuk Şube Müdürlüğünde ifadeleri alındıktan sonra akşam saatlerinde yetiştirme yurduna gönderildi. Geceyi burada geçiren çocuklar, bugün ailelerine teslim edildi. Çocuklarını teslim almak için yetiştirme yurduna gelen aileler, açıklama yapmadan araçlarıyla yurttan hızlıca ayrıldı.

MACERA İÇİN KAÇTIKLARINI SÖYLEDİLER
İfadelerinde kızların macera için evden kaçtıklarını söyledikleri öğrenildi. Kızların palyaço kılığında vatandaşlarla fotoğraf çektirip, bu sayede maddi kazanç sağlama planlarının olduğunu söyledikleri de ifadelerde yer aldı.

Aileler, kaybolan çocuklarının bulunması için Müge Anlı’nın programına başvurarak gözyaşları içinde yardım istemişti.