Gündem

İspanya’nın Kraliyet Ailesi üyesi Prenses Maria Teresa koronavirüsten öldü!

Çin'in Vuhan kentinde meydana gelen koronavirüsü salgını tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Koronavirüsü salgınında en çok etkilenen ülkelerden biri de İspanya oldu. İspanya'da kraliyet ailesinden de kötü haber geldi. Kraliyet ailesinin prensesi Maria Teresa koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronvirüsü salgını tüm dünyayı ele geçirdi. Koronavirüsünden en çok etkilenen ülkelerden biri olan İspanya’dan şok edici haber geldi. Kraliyet ailesinin prensesi Maria Teresa koronavirüsten dolayı hayatını kaybetti.

KARDEŞİ AÇIKLADI
İspanya’nın Burbon-Parma Kraliyet Ailesi’nden prensesin ölümünü kardeşi Prens Sixtus Henry açıkladı. İspanyol prenses böylece dünyada Covid-19’a yenik düşen ilk kraliyet ailesi mensubu oldu.

Fransa’nın başkenti Paris’te 28 Temmuz 1933’te doğan Prenses Maria Teresa, İspanyol Kraliyet ailesinin en küçük kolu olan Burbon-Parma ailesinden Prens Xavier ve Prenses Madeleine’in altı çocuğundan biriydi.

İSPANYA’DA CAN KAYBI 5 BİN 820’YE YÜKSELDİ
İspanya’da son verilere göre Covid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı, ülkede şimdiye kadar tespit edilen günlük en yüksek rakama ulaşarak 5 bin 820’ye yükseldi.