Magazin

İsmail Küçükkaya kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Yaptığı programlar nelerdir?

Yıllardır Fox TV çatısı altında çalışmakta olan İsmail Küçükkaya’nın Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım için düzenlenecek olan ortak canlı yayınını sunacak isim olduğu açıklandığından beri İsmail Küçükkaya kimdir en merak edilen sorulardan biri oldu. Peki kimdir? Kaç yaşındadır? İşte tüm merak edilenler…

İSMAİL KÜÇÜKKAYA KİMDİR? KAÇ YAŞINDADIR?

1972 yılında Kütahya Simav’da dünyaya gelen İsmail Küçükkaya, ilk ve orta öğrenimini Kütahya’da gördü.Üniversite öğrenimini ise Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamladı.

(Gazi Üniversitesi)

İsmail Küçükkaya, gazetecilik kariyerine 1991 yılında Hürriyet Gazetesi’nde muhabirlik yaparak başladı. Hürriyet Gazetesi’nde çalıştıktan sonra Sabah ve Star gazetelerinde görev aldı. 2000 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başlayan gazeteci, 2003 yılında köşe yazarlığını da sürdürerek SkyTürk TV’de Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı.

2005-2008 senelerinde Akşam Gazetesi’nin Ankara temsilciliği yürüten Küçükkaya, 2008 yılı Kasım ayında Akşam Gazetesi’nin genel yayın yönetmeni oldu. Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı olaylarının ardından görevinden alındı.

2013 yılı Eylül ayında Fox TV’de “Çalar Saat” adlı programı sunmaya başladı.

2008 yılında “Cumhuriyetimizi Dair” ve 2012 yılında “Cumhuriyet’in İlk Yüzyılı” adlı iki kitap yazmıştır. İsmail Küçükkaya’nın toplamdan 2 adet kitabı bulunmaktadır.

EKREM İMAMOĞLU VE BİNALİ YILDIRIM ORTAK CANLI YAYININI SUNACAK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yapılacak olan ortak calı yayın için ise daha önce Uğur Dündar önerilmişti. Ancak Dündar son dakikada kararından vazgeçmişti. Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu canlı yayınını yönetmek için Fatih Altaylı, Didem Arslan, Ahmet Hakan ve Cüneyt Özdemir talipli olmuştu. Fakat tüm isteklere rağmen moderatörlük için İsmail Küçükkaya tercih edildi. 16 Haziran 21: 00’da yapılacak olan yayında İsmail Küçükkaya’nın sabah programını sunduğu FOX TV kanalında olmayacak. Yayın Lütfi Kırdar Kongre salonunda yapılacak ve uydu üzerinden verilecek. İsteyen tüm kanallar programı canlı verebilecekler. İki adayın katılacağı programda ABD başkanları sistemi uygulanacak. Bu sistemde her iki lidere de aynı sorular yöneltiliyor ve süre de eşit tutuluyor. 

BÖYLE GÜNDEME GELMİŞTİ!

Ekrem İmamoğlu’nun bugün mazbatayı almasının ardından İsmail Küçükkaya, Cumhurbaşkanlığı yarışında aday olan Muharrem İnce’nin kendisine attığı mesajı paylaştı.Ekrem İmamoğlu’nun bugün mazbatayı almasının ardından Fox TV spikeri İsmail Küçükkaya, Muharrem İnce’nin kendisine attığı mesajı sosyal medya hesabından paylaştı.Muharrem İnce, Ekrem İmamoğlu’nun mazbatayı almasının ardından İsmail Küçükkaya’ya ‘adam kazandı’ mesajı gönderdi.İsmail Küçükkaya, ekran görüntüsünü “Muharrem İnce’den mesaj geldi. “Adam kazandı ” Yazdı ve ekledi: “Biz kazanana kazandı deriz” diye ekledi.’diyerek paylaştı.

İŞTE O MESAJ!

Bir cevap yazın