Gündem

İŞKUR’da torpil skandalı! Kurada istenen kişiler çıkmayınca 2. kez çekildi!

CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal skandal bir iddia ortaya attı. Köksal, Dinar ve Bolvadin ilçelerinde İŞKUR’un yaptığı kura çekimlerinin iptal edildiğini ve aynı gün bir kez daha gerçekleştiğini söyledi. Köksal'a göre kura çekimlerinin iptal edilmesinin nedeni AKP ilçe başkanlığının istediği isimlerin kurada çıkmaması.

Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer’in haberine göre, CHP Milletvekili Köksal, Dinar ve Bolvadin’de yapılan İŞKUR kura çekimlerinin AKP ilçe başkanlığının istediği isimlerin çıkmaması üzerine iptal edilip ikinci kez kura çekildiğini iddia etti.

İşe alımlarda, mülakatlara dair ortaya çıkan şaibelerin ardından şimdi de kura çekimlerine hile karıştırıldığı iddia edildi. CHP Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar’ın Dinar ve Bolvadin ilçelerinde yapılan İŞKUR kura çekimlerinin iptal edildiğini ve aynı gün, ikinci kez kura çekilişi yapıldığını açıkladı

“İLK KURADA ÇEKİLEN İSİMLER HAKKINI KAYBETTİ”

Köksal, ilk kura çekimlerinde AKP ilçe başkanlığının istediği isimlerin çıkmaması üzerine ikinci kura çekilişi yapıldığını savundu ve konuyu Meclis gündemine taşıdı. Toplum Yararına Program (TYP) kuralarındaki usulsüzlük yapıldığını öne süren Köksal şunları söyledi:

“23 Eylül’de Dinar’da Milli Eğitim bünyesinde çalıştırılmak üzere TYP işçi alımı kurası noter huzurunda çekildi. Aynı gün İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün talebiyle 2. kez kura çekildi ve ilk kurada çıkan isimler haklarını kaybetti. Aynı gün Bolvadin’de kura çekildi. Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün kuraya soktuğu liste eksik çıktı. 450 kişi başvurduğu halde 240 kişilik liste kuraya sokuldu.”

Yetkililerden ise henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.