Kamu

İŞKUR TYP Personeli Başvuru Şartları! 2019 TYP İŞKUR Başvuru Ekranı! TYP Personeli Başvuru Formu

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla yayımlanan duyuruya göre TYP şu şekilde adlandırılır;

İşsizliğin en çok olduğu dönemlerde ve işsizliğin çok olduğu yerlerde bir iş ya da hizmetlerin eksiksiz olarak tamamlanması kapsamında istihdam zorluğu yaşanan süreçlerde İŞKUR tarafından gerçekleştirilen programdır.

TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) TYP personeli alımına başvuru yapacak adayların; 18 yaşını doldurmuş, emekli ile malul aylığı almıyor olması ile öğrenci olmaması talep ediliyor. Ancak açıköğretim ve açık lise öğrencileri başvuru yapabilecektir.

TYP PERSONELİ ALIMI NASIL BELİRLENİR?

TYP personeli alımları genellikle 3 farklı şekilde gerçekleştiriliyor.

Bunlar ise noter kurası, liste yötemi veya başvuru yapan adaylar arasından yüzde seksen oranında noter kurası ve yüzde yirmi oranında ise liste yöntemi uygulanmaktadır.

TYP PERSONELİ OLANLARA HANGİ ÖDEME YAPILIR?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yayımlanan TYP personeli alımlarında çalışanlara 2019 yılında geçerli olan Asgari ücret (2.020,90 TL) ile beraber Vergi ve sosyal güvenlik prim giderleri (1.113,14 TL) ödeniyor.

TYP PERSONELİ HANGİ KADROLARDA GÖREV YAPAR?

Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması, Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, Ağaçlandırma, Park düzenlemeleri, Vadi ve dere ıslahı, Erozyon engelleme çalışmalar…

Bir yanıt yazın