Kamu

İŞKUR KPSS’siz en az ilköğretim mezunu 826 personel alımı yapacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından bugünden başlamak üzere 18 Ekim 2019 tarihine kadar, büro memuru, sekreter ve danışma memuru meslek guruplarından toplamda 826 personel alımı yapılacaktır. Bu bağlamda farklı şehirlerde, İŞKUR aracılığı ile 574 büro memuru, 227 sekreter ve 25 danışma memuru alınacaktır.

Yayınlanan bu 3 ayrı ilanlara en az ilköğretim, lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar, KPSS şartsız olarak kendi kriterlerine göre iş imkanları bulabilirler.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Her bir ilanın özel başvuru koşulları farklı olmak üzere, tüm ilanlar için geçerli olmak üzere adayların aşağıda belirtilen genel başvuru şartlarına uygun olması gerekmektedir.

1 – T.C. Vatandaşı olmak,

2 – İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

3 – Kamu haklarından mahrum olmamak (Herhangi bir suçtan dolayı hükümlü olmamak)

4 – Emekli olmamak veya emekli olmaya hak kazanmamış olmak,

5 – 18 yaşını doldurmuş olmak,

6 – İstenilen mezuniyet ve mesleki yeterlilik sertifikasını ibraz ediyor olabilmek,

İŞ BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Aşağıda İŞKUR’un açık iş ilanları kategorisinde yer alan; büro memuru, danışman ve sekreter alımı yapan kurumların iş ilanlarının yayınlandığı sayfaya ait linkler bulunmaktadır. Bu linklere tıklayarak Türkiye’nin hangi ilinde personel alımı yapıldığını görüntüleyebilir ve ilgili iş ilanına tıklayarak ve adaylardan istenilen özel başvuru koşullarını öğrenebilir ve e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra anında İŞKUR şubelerine gitmeden iş başvuru kaydınızı oluşturabilirsiniz.

574 büro memuru alımı ilanlarını görüntülemek için tıklayınız

227 sekreter alımı ilanlarını görüntülemek için tıklayınız

25 Danışma memuru alımı ilanlarını görüntülemek için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı