GündemKamu

İŞKUR duyurdu! Sınava girmeden iş sahibi olun!

Tarım ve Orman Bakanlığı İŞKUR üzerinden sınavsız 118 personel alınacağını duyurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre İŞKUR üzerinden sınavsız personel alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR’da 118 işçi alımı için başvuru şartlarını ve başvurunun nereden, nasıl yapılacağını merak edenler için bilgiler verildi.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN YAPILACAK
Bakanlığın Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak.

Başvurular, İŞKUR internet sitesi üzerinden çevrim içi olarak 20-24 Eylül tarihlerinde alınacak. Her bir aday, İŞKUR’un internet sitesinde yayımlanan listedeki iş yerlerinden sadece bir iş yeri ve meslek dalı için başvuru yapabilecek.

İhtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, sınava tabi tutulmadan Bakanlıkça doğrudan noter kurasıyla belirlenecek. Noter kura çekimi 4 Ekim Pazartesi günü saat 10.00’da, Bakanlığın merkez kampüsündeki Atatürk Konferans Salonu’nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler dikkate alınarak gerçekleştirilecek.

Kura sonuçları ve diğer duyurular Bakanlığın “https://www.tarimorman.gov.tr” internet adresinde ilan edilecek ve adaylara herhangi bir yazılı tebligatta bulunulmayacak.

İlana göre işçi alımı, tarım hizmetleri, iklimlendirme, sıhhi tesisat, temizlik, inşaat gibi çeşitli alanlarda görevlendirmek üzere yapılacak.