İzmir Haberleri

İşkur duyurdu! Ege Üniversitesi en az ilkokul mezunu temizlik personeli alımı yapacak

Türkiye İş Kurumu'ndan (İŞKUR), alınan bilgilere göre Ege Üniversite Rektörlüğü temizlik personeli alımı yapacağını duyurdu. En az ilkokul mezunu olacağı belirlenen personellerin son başvuru tarihleri belli oldu. Peki İŞKUR üzerinden nasıl başvuru yapabilirim? Son başvuru tarihleri ne zaman? İşte detaylar...

İŞKUR’un açık iş ilanları kategorisinde İzmir Ege üniversitesi Rektörlüğü’nün en az ilkokul mezunu personel alımı yapacağını duyurdu.

SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?
Daimi süreyle alınacak olan temizlik personelleri için başvuruların başladığı bildirildi. Son başvuru tarihi ise 28 Şubat 2020’dir.

İŞKUR, İzmir Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından en az ilkokul mezunu 8 daimi temizlik personeli alımı yapacağını duyurdu. İlan İŞKUR’un açık ilanlar bölümden yayınlanarak, Ege Üniversitesi personel alımı şartları aşağıda verilmiştir.

ADAYLARDA ARANAN KRİTERLER
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
Başvuru yapacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun (Ruhsal ve fiziksel) olmaması,
Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
Askerlik ile ilişiği olmamak(yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)
En az ilkokul mezunu olmak

AÇIKLAMALAR
İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.
Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
Deneme süresi iki ay olup, bu süre içerisinde başarısız olanların iş akitleri feshedilecektir.
Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması (Ruhsal ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir. (Başvuru yapan adayların başvuru sürecini Üniversitemiz internet adresinden takip etmeleri önem arz etmektedir.)

KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ, YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI
Kura işleminin 10/03/2020 tarihinde saat 10:00 Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf VARDAR MÖTBE Kültür Merkezinde yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda www.ege.edu.tr adresinden adaylara ayrıca duyurulacaktır.

Noter kurasına katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati, ve sonuçları www.ege.edu.tr adresinden ayrıca duyurulacaktır.

BELGE TESLİM TARİHİ VE YERİ
Kura sonucunda belirlenen adaylar; istenilen belgeleri Üniversitemize ibraz edeceklerdir.
Belge teslim tarihi ve yeri, www.ege.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır.
Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak ve yerlerine sıralamada yer alan yedek adaylar dâhil edilecektir.
Çalışma Adresi :
Çalışma yerleri Ege Üniversitesi tarafından belirlenecektir.
İZMİR / TÜRKİYE

Telefon :
0232 3114131-3113512