Kamu

İŞKUR 04-21 Ekim arası kamu ve özel şirketlere 970 güvenlik görevlisi ve bekçi alımı yapılacak! KPSS’siz silahlı ve silahsız güvenlik iş ilanları yayınlandı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 04 Ekim 2019 tarihi itibari ile Türkiye geneli olarak 3 kamu kurumu olmak üzere toplamda 112 güvenlik ve bekçi alımı için yeni iş ilanları yayınladı. Yayınlanan iş ilanları kapsamında 24 şehirde güvenlik ve 7 şehirde bekçi alımı olmak üzere 970 personel alımı yapılacaktır. İŞKUR’un açık iş ilanları sayfasında yer alan bildirilere göre, kamu kurumlarına güvenlik alımı için başvuruda bulunacak adaylardan KPSS şartı istenmemektedir. Tüm kamu ve özel sektör bekçi ve güvenlik görevlisi alımları İŞKUR üzerinden online yapılabilmektedir.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI YAPILACAK İLLER

İstanbul, Ankara, Kocaeli, İzmir, Bursa, Tekirdağ, Denizli, Muğla, Konya, Tokat, Antalya, Bolu, Karaman, Eskişehir, Gaziantep, Sakarya, Sivas, Kırklareli, Malatya, Mersin, Yozgat, Aydın, Balıkesir ve Kayseri olmak üzere 24 şehirde güvenlik personeli alınacaktır.

BEKÇİ ALINACAK İLLER

Ankara, İzmir, Kırşehir, İstanbul, Manisa, Burdur ve Kırklareli olmak üzere 7 şehirde bekçi alımı yapılacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Aşağıda hem güvenlik görevlisi alımı yapan hem de bekçi alımı yapan kamu kurum ve özel kurumların ilanlarının yayınladığı sayfaya ait linkler bulunmaktadır. Bu linkler tıklayarak online başvuru sayfasına ulaşabilir ve İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden e-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra anında iş başvurusu kaydınızı oluşturabilirsiniz. Ya da en yakın İŞKUR il ve ilçe şube müdürlüklerine şahsen giderek, istediğiniz ilanın kodunu vererek İŞKUR Memurlarından iş başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz.

GÜVENLİK PERSONELİ ALIMI YAPAN KAMU KURUMLARI

1 – Gazi Üniversitesi- Son başvuru tarihi; 04.10.2019 (9 saat kaldı)

Özel Güvenlik Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına sahip olmak,

b) Vardiyalı çalışmaya engel durumu olmamak,

c) Adaylar için en az 170 cm boyunda olmak, adayın boyundan [15 > Kilo-(boy-100)] belirtilen formülüne göre 15 birimden fazla olmamak.

d) 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak- temel eğitim sonrası kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması ve Valiliklerce verilen geçerli Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına sahip olmak.

Adaylar, istemeleri halinde kura çekimini izleyebileceklerdir. Kura sonucu belirlenen adaylar Gazi Üniversitesi Rektörlüğü (www.gazi.edu.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru için Tıklayınız

2 – Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi – Son başvuru tarihi; 04.10.2019 (9 saat kaldı)

1-2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2-18 yaşını tamamlamış olmak

3-İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen branşlarda istenilen belgelere sahip olmak,

4-Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar. Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

5-Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

6-Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,

7-Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

8-Yaptırılacak güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

9-Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

10-Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

11-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, şartları aranır.

Güvenlik Görevlisi İçin Aranan Özel Şartlar

En az lise mezunu olmak 18-40 yaş arasında olmak.

5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak

BELGE TESLİMİ:

İŞKUR tarafından bildirilen nihai listede yer alan adaylar (Hizmetli ve Tarım İşçisi hariç) istenen belgeleri 08/10/2019 09/10/2019 tarihleri saat 09:00-16:00 arasında Bahçelievler Mahallesi Abdülhamit Han Bulvarı 11230 Merkez/BİLECİK adresinde bulunan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İdari ve Mali İşler Dairesi Toplantı Salonuna teslim edeceklerdir. Yukarıda belirtilen tarih aralığında belgelerini teslim etmeyen ya da eksik teslim edenler kura çekimine ve sözlü mülakata alınmayacaktır.

KURA TARİHİ VE YERİ :10/10/2019 tarihinde saat 10:30′ da Bahçelievler Mahallesi Abdülhamit Han Bulvarı 11230 Merkez/BİLECİK adresinde bulunan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kapalı Spor salonunda yapılacaktır.

Başvuru için tıklayınız

3 – Kilis 7 Aralık Üniversitesi İdari Ve Mali İşler Daire Başkanlığı- son başvuru tarihi; 07.10.2019

Özel Hususlar:

Ön lisans mezunu olmak.

18-35 yaş arasında olmak.

5188 Sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.

Kura tarihi ve yeri:

17/10/2019 Tarihinde saat 09:00 da Kilis 7Aaralık Üniversitesi Merkez kampüsünde bulunan kapalı spor salonunda noter huzurunda gerçekleştirilecektir.

Başvuru için tıklayınız

ÖZEL SEKTÖR GÜVENLİK İŞ İLANLARI

24 ilde yayınlanan güvenlik iş ilanlarını görüntülemek için tıklayınız

7 İlde yayınlanan bekçi alımı iş ilanlarını görüntülemek için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı