Kamu

İşçilere Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri yapılacak mı? İkramiyeler ne zaman hesaplara yatacak?

Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle dar gelirli vatandaşlar ve işçiler için çeşitli destekler devreye sokuldu. Bu kapsamda bugün açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa çalışma ödeneğinin ve nakdi desteklerin 1 ay daha uzatıldığını açıkladı. Bu nedenle vatandaşlar tarafından işçilere ikramiye ödemesi yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Yaklaşık 13 milyon emekli bu sene Ramazan Bayramı ikramiyelerini corona virüsü salgını nedeniyle erken aldı. Kurban Bayramı ikramiyeleri için ise geri sayım başladı.

Öte yandan bugün kamuoyuna açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kısa çalışma ödeneğinin ve nakdi desteklerin 1 ay daha uzatıldığını açıkladı. Bu nedenle asgari ücretle çalışan işçilere Kurban Bayramı ikramiyesi tekrar gündeme geldi. Ancak Asgari ücretliye bayram ikramiyesi verileceğine dair bir gelişme ya da bir yetkiliden yapılmış resmi bir açıklama yok.

Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman verilecek?

Bu sene Kurban Bayramı 31 Temmuz tarihinde başlayacak. İkramiye tarihlerine ilişkin bir açıklama yapılmasa da ödemelerin 27-30 Temmuz tarihlerinde hesaplara yatırılması bekleniyor. Bu kapsamda Ramazan Bayramı’nda 1000 TL ikramiye alan emekliler Kurban Bayramı’nda da 1000 TL ikramiyelerini alacaklar.

İlgili Makaleler