Ekonomi

İşçilere bayram öncesi ikramiye müjdesi! En az 911 TL ödenecek

Kamu kurumlarına bağlı olarak çalışan işçilere ikramiye müjdesi verildi. Dört taksit halinde ödenen tediye ödemelerinin üçüncü taksit ödemeleri Kurban Bayramı öncesi hesaplara yatırılabilir.Bu sene asgari ücretli bir işçiye üçüncü taksit olarak 13 günlük ücreti karşılığı en az 911.7 TL ödeme yapılacak.

Devlet ve devlete bağlı kurumlarda işçi statüsünde çalışan vatandaşlara tediye ödemeleri yapılıyor. Her yıl işçilerin hizmet karşılığı olarak, 52 günden hesaplayıp vergileri düştükten sonra 4 taksit halinde yapılan ödemeler yapılıyor. İlk iki ödemesinin tamamlanan ikramiyelerin üçüncü ödemeleri için işçiler bekleme halindeydi. Uzmanlar tarafından işçilere güzel haber verildi. Bu sene 31 Temmuz’da başlayacak olan Kurban Bayramı nedeniyle ikramiye ödemeleri erken yapılabilir. Tam ödeme tarihi ise Cumhurbaşkanı kararı ile belli olacak.

Ne kadar ödeme yapılacak?

Asgari ücretli bir işçiye üçüncü taksit olarak 13 günlük ücreti karşılığı en az 911.7 TL ilave tediye ödenecek. İşçinin ücreti arttıkça tediye miktarı da artacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu