Ekonomi

İş Bankası’ndan 18-26 yaş arasındaki vatandaşlar ile ilgili flaş duyuru!

İş Bankası 18-26 yaş aralığındaki tüm gençleri ilgilendiren yazılı bir açıklamada bulundu. Banka gençken birikin yapmak isteyenlere “Ödül Faizli” hesabını duyurdu. ‘Biriktiren Genç Hesap’ isimli uygulamaya kimlerin katılabileceğine ve hesap açma detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Birçok vatandaş birikim yapmak için banka hesaplarını kullanıyorlar. İş Bankası para biriktirmek isteyen gençler için flaş bir duyuruda bulundu. Banka 18-26 yaş aralığındaki tüm gençler için ‘Biriktiren Genç Hesap’ isimli kampanyasını duyurdu.

Biriktiren Genç Hesap Nedir?

Hayalinin peşinden koşan gençlerin imdadına yetişen Biriktiren Genç Hesap ile 6 veya 12 aylık dönemler için kendine birikim hedefi koyarak, hem hesabın aylık faiz getirilerinden faydalanır hem de sözleşme süresinin sonunda hedef birikim tutarına ulaşırsan, birikimlerin üzerinden İş Bankası’nın senin için ek bir katkıda bulunacağı “Ödül Faiz” getirisine de hak kazanırsın.

Üstelik, ihtiyaç duyman halinde hesabının aylık vade dönemlerinde paranı çekebilir ya da eline ek bir miktar geçerse para da yatırabilirsin. Gençler için birikim yapmak bu hesap ile hayal olmaktan çıkıyor.
Sen iste, biz hayallerin için biriktirelim.

Biriktiren Genç Hesap’ı Kimler Kullanabilir?

18-26 yaş aralığındaki tüm gençler Biriktiren Genç Hesap açabilir. Gençken birikim yapmanın yollarını arıyorsan bu hesap tam sana göre.

Biriktiren Genç Hesap’ın Avantajları Nelerdir?

Biriktiren Genç Hesap ile para biriktirmek için alternatifli vade seçeneklerin vardır. Açılış sırasında 6 veya 12 aylık sözleşme süresi ve dilediğin birikim hedefini belirleyebilirsin.

Sözleşme süresi sonunda birikim hedefine ulaşırsan, geriye dönük olarak hesabının vade sonlarındaki bakiyesine mevcut ilan edilen faize ek olarak “Ödül Faiz” oranı üzerinden ek bir faiz geliri de elde edersin.

Asgari açılış tutarı öyle düşündüğün gibi yüksek bir tutar da değil; sadece 250 TL. Azami tutarı ise 100.000 TL’ye kadar belirleyebilirsin.

Hesabından yukarıda da bahsettiğimiz gibi aylık vade başlangıç tarihlerinde para çekebilir ya da para yatırabilirsin. E, ne de olsa önemli bir özellik bu bir daha değinmemizde bir sakınca yok.

Hesabın için uygulanacak aylık faizler, ay sonlarında hesapta bulunan bakiyen üzerinden yapılır. Bu da çok önemli tabi; her hangi bir zamanda eline toplu bir para mı geçti, bir sonraki ayın başlangıç tarihinde bu parayı hesabına yatır, ay sonunda bu tutar üzerinden faizini al.

Aynı anda birden fazla Biriktiren Genç Hesap açamayacağını da unutma. Biri biter diğeri başlar :).

Hesabın sözleşme süren sonunda kapatılır ve otomatik olarak tüm bakiyen vadesiz hesabına aktarılır.

Biriktiren Genç Hesap’ın “Ödül Faiz”i Nasıl İşler?

Biriktiren Genç Hesap’ı açarken, yani hesap açılışı sırasında sözleşme süresi sonunda ulaşmak istediğin birikim hedefini belirlersin. Unutma, bu hedefi ilgili dönem içinde bir daha değiştiremeyeceğin için gerçekçi belirlemende fayda var.

“Ödül Faiz”e sözleşme sonunda birikim hedefine ulaşman halinde hak kazanırsın. “Ödül Faiz”, her vade dönemi sonundaki hesap bakiyene geriye dönük olarak uygulanır.

Oldu da bir aksilik oldu ve birikim hedefine ulaşamadın veya hesabını sözleşmede belirlenen süreden önce daha erken kapattın, bu durumda “Ödül Faiz”inden yararlanamayacağını üzülerek belirtmek isteriz. Hesabına kapattığın tarihe kadar işlemiş olan aylık faiz getirilerin ise elbette geri alınmayacak.

“Ödül Faiz” yalnızca birikim hedefi tutarın kadar verilir. Hesap bakiyenin birikim hedefi üzerinde kalan kısmına ödül faiz verilmez ve bu tutar için aylık faiz getirileri elde etmeye devam edersin.

Biriktiren Genç Hesap Nasıl Açılır?

İşCep’ten ve tüm İş Bankası Şubelerinden kolayca açabilirsin.