Ekonomi

İş Bankası, Ziraat Bankası, Akbank ve diğer tüm bankalar için açıklandı!

Türkiye Bankalar Birliği tarafından İş Bankası, Ziraat Bankası, Akbank ve diğer tüm bankalar için önemli bir açıklama yapılmıştı. Ancak çoğu vatandaş yapılan bu açıklamadan habersiz. Oysa yapılan açıklamaya göre, vatandaşlar 18 Ocak 2021 tarihinden itibaren bankalar tarafından sunulan ürün veya hizmetlere ilişkin olarak faiz veya kâr payı dışında alınacak ücret, komisyon ve masraf türlerine ilişkin bilgilere ulaşabiliyor ve karşılaştırma yapabiliyor.

Kamu ve özel bankalar için yapılan açıklamada, finansal tüketicilere sunulan ürün ve hizmetlere ilişkin ücret, komisyon ve masraf bilgilerine yer verilen www.bankacilikurunvehizmetucretleri.org.tr adresli internet sitesinde güncelleme yapıldığını duyuruldu.

Bu konuda Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Ticari ve bireysel bankacılık hizmeti veren bankalar tarafından sunulan ürün veya hizmetlere ilişkin olarak faiz veya kâr payı dışında alınacak ücret, komisyon ve masraf türlerine ilişkin bilgilere bu siteden ulaşabilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bankaların ticari krediler, dış ticaret, nakit yönetimi ve ödeme sistemleri kategorileri kapsamında sundukları ürün ve hizmetler karşılığında ticari müşterilerden alabilecekleri her türlü ücret, komisyon ve masraf türlerine ilişkin bilgiler için TİCARİ ÜCRETLER sekmesine tıklayınız.

Bireysel bankacılık hizmeti veren bankalar tarafından finansal tüketicilere sunulan ürün veya hizmetlere ilişkin olarak faiz veya kâr payı dışında alınacak her türlü ücret, komisyon ve masraf türlerine ilişkin bilgiler için BİREYSEL ÜCRETLER sekmesine tıklayınız.

Sitede yer alan verilerin hazırlanması ve güncellenmesi ile bunların doğruluğu ve bütünlüğü, münhasıran ilgili bankaların sorumluluğundadır. Ücretlerde değişiklik olması halinde veriler ilgili bankalar tarafından güncellenecektir.

Bu sitede yalnızca bilgi amaçlı olarak yayınlanmakta olan bu bilgilerin kullanımından dolayı Türkiye Bankalar Birliği’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sitede güncel olmadığını düşündüğünüz bilgiler olması halinde, bunları linki verilen bilgi edinme formunu doldurarak Birliğimize iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Türkiye Bankalar Birliği