Ekonomi

İş Bankası birçok ilde ucuz apartman dairesi satışı yapıyor!

İş Bankası resmi internet sayfası üzerinden yeni gayrimenkul ilanlarını duyurdu. Özel bankanın birçok ilde apartman dairesi ilanları yayınladığı görüldü. Peki, İş Bankası tarafından verilen ilanlara başvuru nasıl yapılır? Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

İş Bankası gayrimenkul satış sayfası üzerinden apartman dairesi, arsa, dükkan satış ilanları yayınladı. Banka tarafından yayınlanan ilan listesinde birçok ilde uygun fiyatlı konut satışı yapıldığı görüldü.
Şanlıurfa Viranşehir’ de satılık apartman dairesi ise fiyatı ile vatandaşların dikkatini çekti. 142 m2 olan dairenin 85 bin TL ile satışa çıktığı öğrenildi.

İŞ BANKASI KONUT SATIŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Nasıl Başvurulur?

Taşınmaza teklif verebilmek için en yakın Türkiye İş Bankası A.Ş. Şubesi’ne başvurulması ve taşınmazın ilan edilen Başlangıç Bedelinin %5’i tutarındaki teminatın (teklif teminat bedelinin) “Teklif verenin adı ve soyadı/unvanı, taşınmazın ada, parsel bilgisi ve teminat bedeli” açıklaması ile yatırılması ve şube nezdinde doldurulacak Türkiye İş Bankası A.Ş. Taşınmazları Satış Şartnamesi’nin ve Satış Teminat Taahhütnamesi ve Taahhütnamenin her sayfasının okunup imzalaması gerekmektedir.

Başvuru sırasında istenecek belgeler;

Taşınmaz Satış Şartnamesi, Satış Teminat Taahhütnamesi ile Taahhütname ve Taşınmaz Satış Şartnamesi’nde belirtilen şekilde yatırılan teminatın dekontuna ilave olarak aşağıdaki belgelerin şubemize teslim edilmesi gerekmektedir:

Gerçek kişiler için; Nüfus cüzdan fotokopisi,

Tüzel kişiler için; Gayrimenkul Satış Şartnamesi’ni ve Satış Teminat Taahhütnamesini imzalayan kişinin şirket yetkilisi olduğunu gösterir en son tarihli imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve vergi levhası,

Nasıl Teklif Verilir?

Teklif verenin, teklif verme başvurusu Banka tarafından incelenecek ve teklif verme başvurusunun uygun görülmesi halinde, kendisine Sistemde teklif verebilmesi için SMS yoluyla ve/veya e-posta ile kullanıcı adı ve geçici şifre iletilecektir. Teklif veren, Sisteme ilk kez giriş yaptığında geçici şifresini kendi belirleyeceği bir başka şifre ile değiştirecektir. Kullanıcı adı ise değiştirilemeyecektir. Teklif veren, teminat bedelini yatırdığı halde Sistemde kullanıcı adı ve kendi belirleyeceği şifresiyle süresi içinde Sisteme girip internet üzerinden teklif vermediği takdirde teklif vermemiş sayılacaktır.”