Gündem

İran’da koronavirüs nedeniyle 12 kişi yaşamını yitirdi!

Alınan son dakika bilgisine göre İran'da koronavirüs nedeniyle 12 kişi daha hayatını kaybetti. İran'da koronavirüs vaka sayısı 1501 olarak bildirilirken toplam 66 kişi de virüsten hayatını kaybetti. İşte detaylar...

Alınan son dakika bilgisine göre İran’da koronavirüs nedeniyle ölü sayısı yükselmeye devam ediyor. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyaya hızla yayılmaya başladı.

KORONAVİRÜS 3 BİN 48 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE SEBEP OLDU
Hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 3 bin 48’e yükseldi. Virüsün etkisini gösterdiği komşumuz İran’da ise bugün 12 kişi daha hayatını kaybetti ve toplam hayatını kaybedenlerin sayısı 66’ya yükseldi. Öte yandan İran’daki koronavirüs vaka sayısı 1501 olarak açıklandı.

66 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
19 Şubat tarihinde komşumuz İran’a sıçrayan ve ülkede üst düzey yetkililere kadar sirayet eden ölümcül virüs can almaya devam ediyor. Bugün katil virüs sebebiyle 12 kişi daha hayatını kaybederken, ülkede virüsün sebep olduğu can kaybı sayısı 66’ya yükseldi.

KORONAVİRÜS KAYNAKLI İLK ÜST DÜZEY ÖLÜM
Koronavirüsün etkili olduğu İran’da hastalık nedeniyle üst düzey ilk ölüm gerçekleşti. İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney’e yakınlığıyla bilinen Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi 72 yaşındaki Muhammed Mirmuhammedi hayatını kaybetti.

VAKA SAYISI YÜKSELİYOR
İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, dün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 11 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve 385 yeni vaka tespit edildiğini açıklamıştı. Cihanpur, son belirlemelere göre, ülkede Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısının 54’e, vaka sayısının ise 978’e yükseldiğini belirtmişti.

HAMENEY’İN TORUNU DA YAKALANDI
İran’ın Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney’in torunu koronavirüse yakalandı. Arap kaynaklı haber kuruluşları bu haberi servis ederken Tahran’dan henüz bir açıklama gelmedi.