Gündem

İran'dan açıklama geldi! "İntikamımız çok sert olacak!"

İran’ın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Mecit Takht Ravançi flaş açıklamalarda bulundu. Mecit Takht Ravançi, Süleymani’nin Irak hükümetinin daveti üzerine Bağdat’ta bulunduğunu ve öldürülmesinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu belirterek “Bu, ABD tarafından yapılan bir saldırganlıktır, silahlı kuvvetlerimizin kıymetli bir generaline ne olduğuna kayıtsız kalamayız. Nerede, ne zaman, nasıl, bilmiyorum ama intikamımız çok sert olacak. Kesinlikle bir misilleme yapılacak.” açıklamalarında bulundu.

“BU OLAYA GÖZÜMÜZÜ KAPATAMAYIZ”
Aynı gün CNN televizyonuna da mülakat veren Ravançi, “ABD ile İran arasında savaşa mı gidildiği” sorusuna ise şöyle cevap verdi:“Amerika, İran’a karşı sadece ekonomik savaş değil, bunun ötesinde, ülkesinde ve bölgede sevilen, İran ordusunun en üst düzeydeki bir generaline suikast düzenleyerek zaten savaşı başlattı. Bu olaya gözümüzü kapatamayız. İran, kendi seçimine göre hareket edecektir.”

Ravançi, ABD’nin uluslararası hukuka aykırı haraket ettiğini tekrarlayarak, “ABD yönetimi tarafından yürütülen bu eylemin sonuçları olacak. Gelecekte olacakların tam sorumluluğunu taşımalıdırlar.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı