Gündem

Irak’ta koronovirüsten dolayı 1 kişi hayatını kaybetti!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs tüm dünyaya hızla yayılmaya devam ederken Türkiye'nin komşusu olan Irak'ta bir kişi virüs yüzünden hayatını kaybetti. Koronavirüs yüzünden ilk ölüm olarak Irak'ta kayıtlara geçti.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle Irak’ta ilk ölüm gerçekleşti. Koronavirüs tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor.

VİRÜS CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR
Tüm dünya Çin’de ortaya çıktıktan sonra Avrupa ve Orta Doğu’ya da yayılan koronavirüs salgınıyla başa çıkmanın yollarını ararken hızla yayılan virüs can almaya devam ediyor.

IRAK’TA İLK ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ
İlk kez 24 Şubat’ta Necef’te İranlı bir öğrencide koronavirüsün görüldüğü Irak’tan kötü haber geldi. Türkiye’nin komşusu Irak’ta koronavirüs nedeniyle ilk kez bir kişi hayatını kaybetti. Ülkede bugüne kadar 32 kişide koronavirüs tespit edildiği açıklanmıştı.

NE OLMUŞTU?
Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle tüm dünyada ölü sayısı 3 bin 200’ü geçti. Dünya genelinde hastalığın bulaştığı kişi sayısı ise 93 binin üzerinde. Türkiye’nin komşularından Yunanistan, Gürcistan, Nahçıvan, İran ve Irak’ta da koronavirüs görüldü. İran’da hayatını kaybedenlerin sayısı ise 77’yi buldu.