Teknoloji

Instagram hesabı olanlar dikkat: 30 günlük süre veriliyor!

Popüler sosyal medya uygulamalarından olan İnstagram’a yeni özellik geliyor. Buna göre, instagram hesabından silinen fotoğrafların geri getirilmesi için 30 günlük süre verilecek. Öte yandan silinen hikayeler için ise bu süre 24 saat olarak belirlendi.

Türkiye’de de oldukça yayın kullanılan İnstagram uygulamasına yeni bir özellik geldiği öğrenildi. Elde edilen bilgilere göre, uygulamada silinen gönderilerin geri alınması kararlaştırıldı. Uygulamaya yüklenen fotoğraf, video, reels, IGTV, hikayeler için geçerli olacak olan özellik için süre verildi. Yapılan açıklamalara göre, silinen fotoğrafların geri getirilmesi için 30 günlük süre verilecek. Öte yandan silinen hikayeler için ise bu süre 24 saat olarak belirlendi.

Yeni özelliğin hesabı çalınan kullanıcılar için kurtarıcı olacağı düşünülüyor. Ancak özelliğin ne zaman kullanılmaya başlanılacağına dair bir açıklama ise henüz yapılmadı. Peki, yeni özellik nasıl kullanılacak?

Silinen içerik nasıl geri getirilecek?

İnstagram hesaplarından sildikleri içerikleri geri getirmek isteyen kullanıcılar, Ayarlar > Hesap > Silinen İçerikler (Recently Deleted) yolu izleyerek özellikten faydalanabilecekler.