Gündem

İmamoğlu’ndan seçim sonuçları sonrası açıklama geldi: Umutsuzluğa kapılmayın!

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından açıklamalar gelmeye devam ediyor. Ekrem İmamoğlu’ndan seçim sonuçlarının ardından açıklama geldi. İmamoğlu açıklamasında ”Bugün büyük hayal kırıklığı yaşayan milyonların olduğunun farkındayım. Sevgili çocuklar sakın ama sakın üzülmeyin. Sevgili gençler umutsuzluğa kapılmayın. Hanımefendiler asla tedirgin olmayın. Beyefendiler başınız dik yürümeye devam edin.” dedi.

‘UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN’

İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde;

“Bu sonuçların ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini elbette temenni ediyorum. Türkiye’nin şimdi ve hızlıca normalleşmeye gerçek sorunlarına çözüm bulmaya acilen ihtiyacı vardır. Bugün büyük hayal kırıklığı yaşayan milyonların olduğunun farkındayım. Sevgili çocuklar sakın ama sakın üzülmeyin. Sevgili gençler umutsuzluğa kapılmayın. Hanımefendiler asla tedirgin olmayın. Beyefendiler başınız dik yürümeye devam edin.

Doğru işler yaptık ve hep birlikte sonuç aldık, birlikte başardık. Kimse endişe etmesin. Her şey yeniden başlıyor. Unutmayan değişmeyen tek şey değişimdir. Her sahada her ortamda değişim. Artık aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemeyeceğiz. Tıpkı 38 yaşındaki Mustafa Kemal Atatürk gibi. Tıpkı 21 yaşındaki Fatih Sultan Mehmet gibi yapacağız.

Bugün 29 Mayıs, bugün İstanbul’un fethinin 570. yıl dönümü. Asırlar boyu ne ordular, ne komutanlar İstanbul kapısından eli boş döndü. Ama gün geldi yöntem ve araçlar değiştiren Mehmet fethetti. Sadece bu kadim şehri değil, bu şehirde yaşayanların gönlünü fethetti. Böylece fethi kalıcı kıldı. Biz de gönülleri fethetmek için yola çıktık. Bundan sonra bütün gönülleri kazanmak için mücadeleye devam edeceğiz.

Büyük Atatürk diyor ki “Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır.” İstanbul’da benim gibi milyonlarca Türkiye’de on milyonlarca umutlu hem de çok umutlu demokrasi neferleri var. Bu seçim kampanyasında onların inançlı, dirençli, asla vazgeçmeyen mücadelelerine defalarca tanık oldum. Başta demokrasi neferleri olan sizleri, sevgili çocukları, o canım gençleri, anneleri ve bütün İstanbulluları bugün saat 20.00’de Maltepe Meydanı’nda düzenlediğimiz 570. fetih etkinliklerine davet ediyorum. Bu akşam orada göz göze geleceğiz, yürek yüreğe olacağız. Tüm kalpleri fethetmek için nasıl daha hızlı koşacağımızı birlikte konuşacağız.”