Gündem

İlde yasak kararı duyuruldu: 7 gün boyunca yasak olacak!

Yasak kararı duyurusu yapıldı. 7 gün boyunca yasak olacak. Valilik yaptığı açıklamada yasak kararına ilişkin vatandaşları bilgilendirdi. Buna göre, bugünden itibaren başlayan yasak 7 gün boyunca devam edecek.

7 GÜN BOYUNCA YASAKLANDI

Gaziantep’te yasak kararı alındı. Gaziantep Valiliği, kent genelinde tüm eylem ve etkinliklerin 7 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İlimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, (Siyasi partilerin, sendikaların ve sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında, kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı genel kurul ve toplantılar ile Devlet Kurum ve Kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile gelenek ve göreneklere göre yapılacak programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel, ticari ekonomik amaçlarla yapılan programları kapsamında gerçekleştirilebilecek etkinlikler ve Valiliğimize başvuru yapılarak, izin verilenler hariç) tüm toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, açık yer toplantısı, protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma ve taşıma, konferans, panel, seminer, kermes, yardım toplama faaliyetleri vb. her türlü eylem/etkinlikler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri hükmü gereğince 25/11/2022 saat:13.00’dan – 01/12/2022 saat:23.59 arasında (7) gün boyunca yasaklanmıştır.”