Gündem

İlde koronavirüs alarmı! Cenazeye katılan çok sayıda kişi korona oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan verilere göre vaka sayısı en yüksek iller arasında olan Trabzon’da koronavirüs alarmı… Yapılan uyarılara rağmen taziye ziyaretinde bulunan 100 kişiden 40’ının koronavirüs testi pozitif çıktı. İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, “Trabzon’da taziyeler telefonla” diyerek vatandaşlara çağrıda bulundu.

Trabzon’da, virüsün cenaze namazları ve taziye ziyaretleri ile yayıldığının belirlenmesi üzerine, namazlar 30 kişiyle sınırlandırıldı. Yetkililer, taziye için toplanılan evlerde virüsün daha fazla yayıldığını belirterek vatandaşlara bu konuda uyarılarda bulundu.

100 KİŞİ’DEN 40’I KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen bölgede virüsün yayılımında etkili olan cenaze ve taziyelere katılımlar sürüyor. Kentte vefat eden bir kişinin cenazesine yaklaşık 100 kişi katıldı, taziye ziyaretinde bulundu. Taziyeye katılan 40 kişiye bir hafta sonra covid-19 teşhisi konuldu.

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta sosyal medya hesabından, “İlimizde yaşanan bir vefat neticesinde yaklaşık 100 kişinin katıldığı cenaze töreni ve taziyeden 1 hafta sonra 40 kişide Covid-19 hastalığı tespit edilmiştir. Benzer olaylarla karşılaşmamak ve salgınla mücadelede başarılı olmak için Trabzon’da taziyeler telefonla” paylaşımında bulundu.