Gündem

İlçede koronavirüs paniği: 9. 10. ve 11. sınıflarda yüz yüze eğitime ara verildi!

Ülke genelinde koronavirüs vaka sayıları alarm veriyor. Bu olumsuz gelişmenin ardından ek tedbirler de alınıyor. Yeni tedbirlerin alındığı Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde 9, 10 ve 11. sınıflarda yüz yüze eğitime ara verildi. İnebolu Kaymakamlığından konuya ilişkin açıklama yapıldı.

İnebolu Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, Kaymakam Selçuk Yosunkaya başkanlığında yapılan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, ilçede Kovid-19 salgını kapsamında risk gruplarına göre alınacak tedbirlerin görüşüldüğü belirtildi.

YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ

Açıklamada, “29 Mart Pazartesi gününden itibaren ortaöğretim okullarının 9, 10 ve 11. sınıflarında tüm derslerin uzaktan eğitim yoluyla yapılmasına, işletmelerde beceri eğitimine gidecek yoğunlaştırılmış eğitim gören öğrencilerin not işlemlerinin maske, mesafe ve hijyen koşulları sağlanarak 23 Nisan’a kadar tamamlanmasına karar verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Cide İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun, Kaymakam Ömer Sağlam başkanlığında yaptığı toplantıda da Birol Durası Anadolu Lisesi’ndeki bir öğrenciden alınan PCR testinin pozitif çıkması nedeniyle 12/C sınıfında 10 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.