EkonomiGenel

İl Valiliği duyurdu: Seçilen kişilere birer çeyrek altın hediye edilecek!

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla 1 Temmuz’a kadar geçerli olacak kampanyanın duyurusu yapıldı! Bilecik Valiliği İl Sağlık Müdürlüğünce 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla düzenlenen ödüllü sigarayı bırakma kampanyası kapsamında kazananlara birer çeyrek altın verilecek. Yalnızca 4 kişi altın kazanabilecek.

Vali Kemal Kızılkaya, kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kampanya vesilesiyle ilimizde sigara içenler arasında birbirlerine destek olabilecekleri olumlu psikolojik bir iklim ve tatlı bir rekabet ortamı oluşturmak istiyoruz. İlimizde böyle bir kampanya başlatarak hemşehrilerimizin bu bağımlılıktan kurtulmalarına vesile olmak istiyoruz. Süreç sonunda çekilecek kurayla belirlenecek, istikrar ve azim göstererek sigarayı bıraktığı kan ve solunum testi sonuçları ile beraber şahitlerle de teyit edilecek 4 şanslı hemşehrimize sembolik bir ödül olarak çeyrek altın hediye edeceğiz. Esasen biz hemşehrilerimize altın kazanmayı değil hayatlarını, sağlıklarını kazanmayı vadediyoruz.”

ÇEKİLİŞ DETAYLARI

Kampanyaya katılanlar aynı zamanda çekilişte yer almaya da hak kazanacak. Bir ay sonunda katılımcılar arasında çekilecek kura sonucu 4 asil ve 4 yedek isim belirlenecek. Bu kişilerden, bir ay boyunca sigara kullanmadıklarını teyit etmek üzere İl Sağlık Müdürlüğünce yaptırılacak kan ve solunum testi sonuçları ile sigarayı bıraktıklarına dair en az bir şahit istenecek. Değerlendirme sonucunda da 4 talihliye birer çeyrek altın hediye edilecek.