GündemSağlık

İki sağlık çalışanı daha koronavirüse kurban ettik!

Koronavirüs (Covid 19) sağlık çalışanlarımızın canını almaya devam ediyor. Elazığ'da görev yapan doktor Necdet Oğuzer ve Diyarbakır'da hizmet veren eczacı Emine Akyıldız Koronavirüs edeniyle yaşamlarını yitirdiler.

Koronavirüs’e karşı ön cephede savaşan sağlık çalışanlarımız koronavirüs nedeniyle yaşamlarını kaybetmeye devam ediyor. Elazığ’da görev yapan doktor Necdet Oğuzer ve Diyarbakır’da hizmet veren eczacı Emine Akyıldız Koronavirüs edeniyle hayatlarını kaybettiler.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Türk Eczacıları Birliği (TEB), iki meslektaşlarının koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu. TTB sosyal medya hesabı üzerinden “Elazığ’da göz hastalıkları uzmanı olarak çalışan meslektaşımız Dr. Necdet OĞUZER’i COVID-19 nedeniyle kaybettik. Ailesine ve tüm sağlık camiasına başsağlığı dileriz. Ölüyoruz, duyun sesimizi” paylaşımını yaptı.

TEB ise Diyarbakır’da hizmet veren Merih Eczanesi sahibi Ecz. Emine Akyıldız’ı COVID-19 mücadelesinde kaybettiğini duyurarak, “Ailesinin ve sağlık camiasının başı sağ olsun” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu