Gündem

İki ilimizden kötü haber: Alarm verildi! Giriş-çıkışlar yasaklandı

Türkiye’de koronavirüsle mücadele devam ederken, iki ilimizden korkutan haber geldi. Zonguldak ve Kayseri’de mutasyonlu koronavirüs alarmı verildi. Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde 3 kişinin koronavirüse yakalanması üzerine sokak, mutasyonlu virüs şüphesiyle karantinaya alındı. Öte yandan Kayseri’de de Develi ilçesinde mutasyonlu virüs görüldü. Virüsün görüldüğü mahalle, 10 gün süreyle karantinaya alındı.

16 KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Zonguldak’ta Kilimli ilçesi Hacıoğlu Mahallesi İsmet Paşa Sokak’ta yaşayan 3 kişinin koronavirüs testleri pozitif çıktı. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, 3 kişiden alınan örnekleri, mutasyonlu virüs şüphesi üzerine laboratuvara gönderdi.

Bu kişilerin yaşadığı sokak, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı. Sokağa giriş ve çıkışlar polis ekiplerince kapatıldı. Hacıoğlu Mahallesi Muhtarı Yalçın Dursun, sokakta toplam 4 binadaki 16 kişinin karantina altına alındığını söyledi.

‘4 BİNA 7 DAİRE KARANTİNADA’

Hastanede yatan ve ona refakatçi olan hemşire yakını ile geçmiş olsun ziyaretine giden bir komşularında koronavirüs tespit edildiğini ifade eden Dursun, “H.A. isimli engelli vatandaşımız hastane ameliyat oldu. Onun baldızının kızı hemşire İstanbul’da. Ona refakatçi olarak geliyor. Eve geliyorlar taburcu olunca. Evde rahatsızlanıyorlar. Virüs şüphesiyle karantina altına alınıyorlar. 4 bina 7 daire karantina altında şu anda. Mutasyonlu virüs olup olmadığı şu an belli değil” dedi.

Sokağın önlem amaçlı kapatıldığını belirten Dursun, “Vatandaşlarımız buradan geçişlerine, güzergahlarına dikkat etmeleri gerekiyor. Ekipler de burada önlem aldı. Komşusu onlara geçmiş solsun ziyaretine gitmiş. Durumları şu an iyi. Gribal enfeksiyon gibi atlatıyorlar şu an. İnşallah başka bir şey olmaz. Mutasyonlu virüs olma şüphesinden burayı karantina altına aldılar” diye konuştu.

ANONSLAR YAPIYOR

Çatalağzı Belediyesi de anonslar yaparak karantina altındaki sokağa giriş ve çıkışların kapatıldığını, halkın tedbirli olmaları uyarısı yaptı.

KAYSERİ’DE DE MUTASYONLU KORONAVİRÜS ALARMI

Kayseri’nin Develi ilçesinde de mutasyonlu virüse rastlanan ilçeye bağlı Kabaklı Mahallesi, 10 gün süreyle karantinaya alındı.

Mahalleye giriş ve çıkışlar jandarma tarafından kapatılırken, ihtiyaçların Vefa Destek Grubu tarafından karşılanacağı bildirildi.