Gündem

İki İlimizde Bazı Yerlerde Yeni Karantina Kararları Alındı

Türkiye 11 Mart'tan bu yana corona virüsü salgını ile mücadele ediyor. Salgın kapsamında bazı kararlar alınırken bunlarından en dikkat çekicileri arasında karantina kararları oluyor. Buna ilişkin olarak iki ilimizde bazı yerleşim yerleri için karantina kararı alındı.

Corona virüsü ile mücadele devam ederken yeni kararlar da alınıyor. Salgın her geçen gün bazı canlarımızı aramızdan alıyor. Normalleşme kapsamında vaka sayılarının artması il bazında yeni tedbirlerin uygulanmasına yol açıyor. İl Valilikleri tarafından çok önemli kararlar alınıyor. Son olarak Kayseri ve Konya’dan haber geldi. Bu illerimizde bazı yerleşim yerlerinde karantina uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

KAYSERİ’DE KARANTİNA KARARI

Bazı yerleşim yerlerinde karantina uygulamasına gidilen illerimizden biri Kayseri’dir. Bu bağlamda Kayseri’nin merkezine bağlı Kocasinan ilçesi Sahabiye Mahallesinde 12 daireli olan binada Suriye uyruklu bir kişide corona virüsü tespit edildi. Bu kişinin tedavi altına alınması nedeniyle bina karantinaya alındı.

KONYA’DA BAZI YERLERDE KARANTİNA

Konu ile ilgili olarak Konya’nın Bozkır ilçesine bağlı olan Dereköy Mahallesinde bazı kişilerin corona virüsü testleri pozitif çıktı. Bu pozitif vakalar iki hanenin karantinaya alınmasına neden oldu. Dereköy Mahallesi Muhtarı Ramazan Deniz ise bu durum hakkında bir açıklama yaptı. Deniz açıklamalarında evde yaşayan vatandaşların bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirterek mahalle sakinlerinin gerekli özeni göstermeleri gerektiğini ifade etti.

İlgili Makaleler