Ege HaberleriEğitimİzmir HaberleriManşet

İkametgâhı İzmir’de olan öğrencilere 8 ay boyunca 400 TL ödeme yapılacak!

İzmir’de öğrencilere 400 TL eğitim yardımı yapılacak. 8 ay boyunca yapılacak olan yardımdan ailesinin ikametgâhı İzmir’de olanlar faydalanabilecek. 5 bin öğrenciye yapılacak olan yardım hakkında açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Geleceğin dünyasını şekillendirecek çocuklarımız ve gençlerimiz için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz“

İzmir’de öğrencilere aylık 400 TL para yardımı yapılacak. Ailesinin ikametgâhı İzmir’de olup maddi olanakları kısıtlı olan 18-25 yaş aralığında aktif ve örgün eğitim gören ön lisans veya lisans öğrencileri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim yardımından yararlanabilecek.

Başvuru koşullarında not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.00, 100 üzerinden en az 53 olması ve sınıf tekrarı yapmamış olması şartı da aranıyor. Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu öğrenim görüyor olmak da başvuru şartları arasında. İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı eğitim yardımı başvurularını her haneden bir öğrenci için kabul edecek.

Başvurular internet üzerinden yapılacak

Eğitim desteği almak isteyen öğrenciler için başvuru formu daha sonra izmir.bel.tr’de paylaşılacak. Başvurular yalnızca internet üzerinden kabul edilecek. Değerlendirmeler sonucunda belirlenecek öğrencilere, eğitim desteğinin ilk bölümü kasım ayı içerisinde, ikinci bölümü ise 2022 yılında verilecek.