Gündem

İğrenç olay! Köpeğin ayaklarını hortumla bağlayarak tecavüz etti!

Antalya'nın Kepez ilçesinde H.Y. isimli 71 yaşındaki şahıs sürekli 2 yavrusu olan dişi köpeği evine götürüyordu. Mahallede bulunan çocuklar durumdan şüphelenince adamı takip ederek köpeğe tecavüz ettiğini gördü.

Antalya’nın Kepez ilçesinde dün akşam saatlerinde Ayanoğlu Mahallesi’nde H.Y. isimli şahıs bir süredir sürekli 2 yavrusu bulunan dişi köpeği evine götürmeye başlamıştı. Mahalledeki çocukların dikkatini çekmesi üzerine durumdan şüphelenen çocuklar adamı takip etmeye başladı.

TECAVÜZ ETTİ

Köpeği eve götüren H.Y.’nin arkasından evin yıkık olan duvarına tırmanıp tepeden izleyen çocuklar, adamın köpeğe tecavüz ettiğini gördü.

GÖZALTINA ALINDI

Cep telefonuyla durumu kayda alan çocuklar, polise ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polis ekipleri H.Y.’yi gözaltına alarak Varsak Şehit Uğur Gökcan Polis Merkezi’ne götürdü.

CEP TELEFONU İLE KAYDEDİLDİ

Cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde ise köpeğin arka ayaklarını hortumla bağlayan H.Y.’nin köpeğe yerde oturur vaziyette tecavüz ettiği görüldü. Tecavüz sırasında H.Y.’nin bir eliyle köpeği sevip bir eliyle de kafasını kendisine doğru çekip köpeği yanağından öptüğü görülüyor.

“CAYDIRICI CEZALAR GELMESİNİ İSTİYORUZ”

Antalya Candostları Derneği Başkanı Arife Yanık ise H.Y.’nin geçimini kağıt toplayarak sağladığını öğrendiklerini ve köpeği barınağa götürüp, teslim ettiklerini anlatırken, olayın takipçisi olacaklarını ve H.Y.’nin tutuklanması gerektiğini söyledi. Şikayetçi olduklarını da ifade eden Arife Yanık, “Hayvanla cinsel ilişkiye girmenin suç olduğu hayvan hakları kanununa göre ve ceza kanununa göre işlem yapılacak. Para cezasıyla kalmamalı, tutuklanmasını talep ediyoruz. İsteyen hayvanlara tecavüz edip isteyen de ezip öldürebiliyor. Cezalar çok hafif, caydırıcı cezaların gelmesini istiyoruz. Tecavüz, tecavüzdür. Bunun hayvanı insanı yoktur” dedi.