Muğla Haberleri

İGC Akademinin ilk eğitimi Muğla'da gerçekleşiyor

‘Güçlü Gazeteci Özgür Medya’ Programı, Avrupa Birliği tarafından finanse edilmiş olup, Türkiye Gazeteciler Sendikasının ve İzmir Gazeteciler Cemiyetinin de ortak desteği ile il eğitimlerine başlıyor. Bu eğitimlerin ilki Muğla Gazeteciler Cemiyeti’nin katkısıyla ilk olarak Muğla’da düzenlenecek. Eğitim programı 1 gün sürecek olup, 4 ayrı başlıkta gerçekleşecek.

Muğla, ‘Güçlü Gazeteci Özgür Medya Eğitimi’ne Ev Sahipliği Yapacak

İlk eğitim 12 Ekim 2019 Cumartesi günü Muğla Egehan Oteli’nde başlayacak. Açılış konuşmalarını İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Dilek Gappi’nin yapacağı eğitim programının sırası şu şekilde yer alıyor :

İfade Özgürlüğü ve Gazetecilerin Hakları – Av. Gökhan Ersezen, Yeni Nesil Medya Yayıncılığı – Ekonomi Üniversitesi’nden Dr. HakanTuncel, Medyada Nefret Söylemi ve Barış Gazeteciliği – Yaşar Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sevda Alankuş, Pazarlama İletişimi – Yaşar Üniversitesi’nden Dr. Göker Gülay eğitim programlarına bu şekilde destek verecek.

İGC Başkanı Misket Dikmen, İGC Basın Akademisi eğitimlerinin bölgedeki illere ulaştırılacağını ve AB projesi kapsamında bölge eğitimlerine Muğla’dan başlanacağını belirtti. Eğitimlerin devamının Aydın ve Manisa’da devam edeceğini belirten Dikmen, ”Muğlalı meslektaşlarımızı 12 Ekim’de Egehan Oteli’nde gerçekleştireceğimiz eğitim çalışmamıza bekliyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı