Gündem

İdlib’de şehit olan mehmetçikler sonsuzluğa uğurlandı

Suriye'nin İdlib kentinde Esed rejiminin düzenlediği topçu saldırısında şehit olan 5 askerden 4'ü sonsuzluğa uğurlandı...

Suriye’nin İdlib kentinde dün Esed rejiminin düzenlediği topçu saldırısında 5 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı. Şehit olan 5 askerden 4’ü bugün memleketlerinde düzenlenen cenaze törenleri ile son yolculuklarına uğurlandı.

ŞEHİT UZMAN ONBAŞI İBRAHİM ALBAYRAK 8 AY ÖNCE NİŞANLANMIŞTI

İdlib’de rejim güçleri tarafından yapılan yoğun topçu atışı sonucu şehit olan Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak için Kayseri Kalemkırdı Camisinde tören düzenlendi. Törene şehidin annesi Güler, babası Bayram, İdlib’de uzman çavuş olarak görev yapan ağabeyi Doğan, kardeşi Alperen, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri katıldı.
şehit

Canaze namazı öncesi baba Bayram Albayrak, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak, gözyaşlarına boğuldu. Anne Güler Albayrak ise göz yaşına hakim olamayarak, “Annen sana kurban olsun, kuzum. Oğlum silah arkadaşlarına selam olsun. Vatan sevdalısı oğlum. Güle güle git kuzum. Bir şey yapamıyorum kuzum. Peygamber efendim komşun olsun kuzum. İbrahim çeyizin dizili kaldı. Ben ‘İbrahim gel’ dediğimde ‘Ben korumazsam vatanı kim koruyacak?’ demiştin kuzum” ifadelerini kullandı. Öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından şehit Albayrak’ın cenazesi Kartal Şehitliği’nde toprağa verildi.

YAZIN EVLENECEKTİ

Şehit Albayrak’ın 8 ay önce nişanlandığı Sevda Şahin ile yazın evlilik planı yaptığı belirtildi. Anne Güler Albayrak’ın, ağabeyi Hayrullah Güvenç’in tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiği gün oğlunun şehit olduğu haberini aldığı da öğrenildi.

ŞEHİT UZMAN ONBAŞI FATİH SAYLAK’IN ANNESİ OĞLUNUN TABUTUNA SARILIP, ÖPTÜ

İdlib’de Esad güçlerinin topçu atışı sonucu şehit olan 5 askerden Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak’ın naaşı, hastane morgundan alındıktan sonra Kale Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi. Burada alınan hellaliğin ardından şehidin naaşı tören için mahalle mezarlığına götürüldü. Buradaki törene şehidin ailesi, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Kahramanmaraş Valisi Vahdetin Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Emin Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.
şehit

örende anne Nigar Saylak, Türk bayrağına sarılı oğlunun tabutuna başını koydu. Bir süre böyle bekleyen acılı anne, daha sonra oğlunun tabutuna sarılı bayrağı öptü. Şehidin kardeşleri de tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Metanetini korumaya çalışan baba Ömer Saylak, İhsan Selim Baydaş ve Mahir Ünal’ın yanında saf tutarak oğluna son görevini yerine getirdi. İl Müftüsü Celal Sürgeç’in kıldırdığı cenaze namazınının ardından askerler tarafından omuzlara alınan şehit Fatih Saylak, götürüldüğü mahalle mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Kübra Saylak’la evli olan Fatih Saylak’ın askeri eğitimini tamamladıktan sonra Ekim 2019’da göreve başladığı belirtildi.

ŞEHİT UZMAN ONBAŞI DAVUT ÖZCAN GEÇİCİ GÖREVLE İDLİB’E GİTMİŞ

İdlib’de rejim güçleri tarafından yapılan yoğun topçu atışı sonucu şehit düşen 5 askerden Piyade Uzman Onbaşı Davut Özcan’ın cenazesi, Hatay’da düzenlenen törenin ardından memleketi Kırıkkale’ye getirildi. Burada şehit Özcan için Merkez Nur Camii’nde tören düzenlendi. Törene şehidin annesi Sultan, babası Bünyamin, kardeşleri Mehtap, Demet ve Ertan Özcan ile Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Kırıkkale AK Parti Millitvekili Ramazan Can, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve çok sayıda kişi katıldı.

şehit

Törende şehidin babası Bünyamin ve kardeşi Ertan Özcan ile diğer yakınları Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Özcan’ın cenazesi, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Balışeyh ilçesine bağlı Aydınşeyh köyünde toprağa verildi. Şehit Özcan’ın, 2018 yılında göreve başladığı ve geçici görevle İdlib’e gittiği belirtildi.

ŞEHİT UZMAN ONBAŞI ENES ALPER’İN AİLESİ GÜÇLÜKLE AYAKTA DURDU

Hatay’da gece saatlerinde düzenlenen törenin ardından memleketi Niğde’ye getirilen Piyade Uzman Onbaşı Enes Alper’in naaşı, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak, merkeze bağlı Yıldıztepe beldesindeki baba evine götürüldü. Baba evinde helallik alınmasının ardından şehidin naaşı, törenin düzenleneceği belde belediyesi önüne getirildi.şehit

Şehidin tören alanına getirilişi esnasında annesi Keban, babası Mehmet Ali Alper, nişanlısı Sibel Altınyüzük ve kardeşleri, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Cenaze sırasında acılı aile, güçlükle ayakta durabildi. Törene, şehidin yakınlarının yanı sıra Vali Yılmaz Şimşek, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, askeri erkan ve belde halkı katıldı. İl Müftü Yardımcısı Ali Çetin’in kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, belde mezarlığına gözyaşları arasında defnedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı