GündemMagazin

İclal Aydın’dan yürek yakan İzmir depremi paylaşımı!

İclal Aydın sosyal medya hesabı İnstagram'dan İzmir depremi ile ilgili yürekleri dağlayan paylaşımda bulundu. Enkazda hayatını kaybeden ikizler Sayra ve Çınar Alpgündüz'e duygu dolu sözlerle veda etti.

İclal Aydın sosyal medya hesabından enkazda hayatını kaybeden ikizlerle ilgili yürekleri dağlayan paylaşımda bulundu.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Depremin vurduğu Rıza Bey Apartmanı’nda oldukları bilinen Çınar ve Sayra Alpgündüz’ün cansız bedenlerine önceki gün ulaşıldı. Ebeveynlerinin beş yıl süren evlat hasreti sonrasında tüp bebek tedavisiyle dünyaya gelen ikiz çocukları Çınar ve Sayra, depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nda birlikte hayata veda etti. Evde ders çalışırken depreme yakalanan ve acı haberleri alınan ikizler için gözyaşları sel oldu.

İclal Aydın, kuzeni Tülin’in ikizleri Sayra ve Çınar Alpgündüz’e böyle veda etti:
“Nasıl anlatılır, nasıl yazılır bilemiyorum. Anneleri Tülin çocukluğumuzda oyunlar kurduğumuz, kalabalık yaz tatillerimizde koyun koyuna uyuduğumuz kuzenim.

“GECE OLUYOR, SAATLER GEÇİYOR”

Cumartesi öğleden sonra ‘çocukların sesini duymuşlar, yaşıyorlarmış’ haberi geldi kardeşimden. Dünyalar bizim oldu. Sonra umutlu ve sevinçli bir bekleyiş başladı. Gece oluyor, saatler geçiyor. Bütün aile birbirimize soruyoruz. Yeni bir haber var mı?

Sonra… Sonrasını biliyorsunuz. Sessizliğin içindeki kabulleniş. Depremin ilk dakikasından bu yana kimlerle konuştum, neler olup bitti bulanık bir rüya gibi şu anda.
Çok umutluyduk çok. Ailem, arkadaşlarımız, komşularımız, hiç tanışmadığımız insanlar, bütün ülke. Birlikte dua ettik, birlikte ağladık. Birlikte umutlandık. Yavrularımız cennettedir biliyorum.

Dünya üzerinde tesellinin olmadığı bir an bu. İzmir depreminde yavrularımızla beraber hayatını kaybeden canlara rahmet kalana sabır ver Allahım.”