GenelGündem

İçişleri duyurdu! Yıldırım-8 Savur Operasyonu başladı!

Terörle mücadele kapsamında, Mardin'de 1831 personelin görev aldığı "Yıldırım-8 Savur Operasyonu" operasyonu başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada terörle mücadele kapsamında, 1831 personelin katıldığı “Yıldırım-8 Savur Operasyonu” başlatıldı.

Bir süredir terörle mücadele kapsamında devam eden “Yıldırım” operasyonları genişlemeye devam ediyor. Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlara bugün bir yenisi daha eklendi. Mardin’de başlatılan “Yıldırım-8 Savur Operasyonu” 1831 personelle devam ediyor.

Sabahın erken saatlerinde başlatılan operasyona Diyarbakır Bölge Jandarma Komutanlığı idaresinde Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve güvenlik korucuları eşlik ediyor.

13 TEMMUZ’DA BAŞLATILMIŞTI

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik Yıldırım operasyonları 13 Temmuz’da başlatılmıştı. “Yıldırım-8 Savur Operasyonu” ile sekizincisi başlatılan operasyonlarda bugüne kadar 38 terörist etkisiz hale getirildi. 63 mağara, sığınak ve çok sayıda silah, mühimmat, gıda ve giyecek ele geçirildi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu